Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Kalendarz Ogrodnika - co robimy teraz w ogrodzie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalendarz Ogrodnika - co robimy teraz w ogrodzie?

Zuza 12:05, 09 lut 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
u mnie już piwonie ruszyły
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
niki1212 10:18, 11 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
Może mi ktoś doradzić u mnie Hortensja bukietowa puściła pąki z listkami i nie wiem czy ją przyciąć czy poczekać
____________________
Kondzio 10:23, 11 lut 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja zamierzam nawieźć rośliny przed wypuszczeniem liści wczesna wiosna a tu nie wiadomo co robic
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 12:16, 11 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
niki1212 napisał(a)
Może mi ktoś doradzić u mnie Hortensja bukietowa puściła pąki z listkami i nie wiem czy ją przyciąć czy poczekać


Przycinać, to ostatni dzwonek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:17, 11 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kondzio napisał(a)
Ja zamierzam nawieźć rośliny przed wypuszczeniem liści wczesna wiosna a tu nie wiadomo co robic


Nie rób nawożenia teraz, pobudzasz rośliny do wzrostu a na to jeszcze jest za wcześnie, to luty w końcu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niki1212 12:55, 11 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
Gardenarium napisał(a)


Przycinać, to ostatni dzwonek.

ale jak przytne to nic im sie nie stanie w razie mrozu?
____________________
Kondzio 13:11, 11 lut 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardenarium napisał(a)


Nie rób nawożenia teraz, pobudzasz rośliny do wzrostu a na to jeszcze jest za wcześnie, to luty w końcu
wiem wiem nie robie nic pochopnie tylko sie martwię jak puszcza liście nie nawiąże ich i bedą słabsze i bedą chorowały no ale cóż zrobić trzeba czekać
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 15:54, 11 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie tak działa Kondziu, nic nie będzie. Na wszystko jest jakaś pora a na nawożenie to nie jest czas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:00, 11 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
niki1212 napisał(a)

ale jak przytne to nic im sie nie stanie w razie mrozu?


A jak nie przytniesz to nic im się nie stanie? Trudne pytanie. Zmarzną czy przytniesz czy nie przytniesz. Bo młode listki mają i to im bardziej zaszkodzi niż rany po cięciu. Całą roślina Ci nie zmarznie z powodu cięcia i wystąpienia mrozu. Bo już prawie wiosna, chyba że mieszkasz w Suwałkach.

Skoro hortensje rosną to znaczy, że mieszkasz w ciepłym rejonie Polski i na mróz poniżej 20 stopni raczej nie ma szans.

A czy będzie mróz to już tylko w niebie wiedzą.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niki1212 17:59, 11 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
Gardenarium napisał(a)


A jak nie przytniesz to nic im się nie stanie? Trudne pytanie. Zmarzną czy przytniesz czy nie przytniesz. Bo młode listki mają i to im bardziej zaszkodzi niż rany po cięciu. Całą roślina Ci nie zmarznie z powodu cięcia i wystąpienia mrozu. Bo już prawie wiosna, chyba że mieszkasz w Suwałkach.

Skoro hortensje rosną to znaczy, że mieszkasz w ciepłym rejonie Polski i na mróz poniżej 20 stopni raczej nie ma szans.

A czy będzie mróz to już tylko w niebie wiedzą.



Dziękuje Pani Danusiu za poradę. mieszkam w Wielkopolsce więc raczej syberyjskie mrozy tu nie dotrą pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies