Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Kalendarz Ogrodnika - co robimy teraz w ogrodzie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalendarz Ogrodnika - co robimy teraz w ogrodzie?

Gardenarium 12:10, 22 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, zdecydowanie za wcześnie na okrywanie. U mnie wszystko kwitnie. Jakiś przymrozek, który się zdarzył nie jest wyznacznikiem okrywania. Rośliny naszego klimatu mogą nawet nie być okrywane wcale i mają przezimować.

Okrywanie teraz spowoduje wzrost rośliny, więc tym bardziej nie wytrzyma zimy. Niech się do zimy przygotuje, nie rób jej krzywdy okrywaniem zbyt wczesnym.

Kiedy okryjesz magnolie i wisterię ? Gdy mrozy będą i mróz skuje glebę na kość. Czyli w grudniu lub listopadzie, ale to zależy od pogody.

Te artykuły polecam

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/529-ograniczenie-szkod-mrozowych-w-ogrodzie

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/443-jak-ochronic-rosliny-zima
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaBaj 11:49, 22 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Czy to jest dobry czas na cięcie? Od czego zacząć? Róże Chopin ciąć? Hortki limelight? Co z rozchodnikami?Kiedy ruszyc z miedzianej I sposobem?Pomocy
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
karlos 09:00, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Nie wiem jak u Was ale w lubuskim ciepło od 2 tygodni, były nawet dni gdzie w cieniu było 15 stopni, POŁOWA LUTEGO ja sprzątam, przycinam kanty, zaraz zacznę ciąć krzewy, ogólnie przygotowuje ogród, jest nawet czas na kawę w słoneczku. Jak to powiedziała pewna posłanka "sory, taki mamy klimat"



____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Wiolka5_7 09:17, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MagdaBaj napisał(a)
Czy to jest dobry czas na cięcie? Od czego zacząć? Róże Chopin ciąć? Hortki limelight? Co z rozchodnikami?Kiedy ruszyc z miedzianej I sposobem?Pomocy

Róże tniemy, gdy zakwitną forsycje.
Hortki możesz ciąć i rozchodniki.
Miedzian stosujemy gdy temp. wynosi min. +7 i nie ma w nocy przymrozków.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 11:49, 23 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie teraz u Ciebie tez mróz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karlos 13:25, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Danusiu w nocy było -5, nawet rzuciłem białą agrowłóknine na hortensje, ale teraz (w cieniu oczywiście) 7 stopni i słoneczko

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Gardenarium 15:54, 23 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To, co widać na stoliku - miażdżące po prostu Mniam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaBaj 11:55, 25 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
No to Karlos wygrałeś czekam na słońce. Dzięki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
iwoneczkak 09:33, 07 mar 2019

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 3
co już można robić w ogrodzie? Czy mogę przycinać lawendę, wycinać stare żurawki i przycinać krzewy? Czy jeszcze za wcześnie? Srodkowa Polska.
Gardenarium 07:46, 08 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja już tnę krzewy, trawy, byliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies