Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Kalendarz Ogrodnika - co robimy teraz w ogrodzie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalendarz Ogrodnika - co robimy teraz w ogrodzie?

wawik 20:47, 05 lis 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Jest jesien - to fakt, ale temperatura jeszcze pozwala na prace w ogrodzie.

Dzisiaj położyłem kilkadziesiąt krzewów winorośli przygotowując sadzonki do przetrzymania w trudnych warunkach w okresie zimowym - z okrywaniem poczekam jeszcze do warunków zimowych.
Dodatkowo kilka worków pozbieranych odkurzczem liści - zostaną wykorzystane na docieplenie roślin. w ogrodzie.
i przygotowałem kilka dołków (w oczekiwaniu na nadejście mrozów) na umieszczenia donic z roślinami do przezimowania.
____________________
hanka_andrus 20:53, 05 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wawiku, winorośl zdejmujesz z podpór?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 22:43, 05 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem czy chodziło Ci o zapytanie czy żeby pisać co teraz się ogólnie robi.

Jeśli to drugie to już mamy takie coś - serię artykułów "z notatnika ogrodnika"

http://www.ogrodowisko.pl/tag/z-notatnika-ogrodnika
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:44, 05 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodatkowa ściąga jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/17-co-robimy-w-ogrodzie-w-listopadzie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:48, 05 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja na ten przykład wycinam suche łodygi bylin na hidcotowej, te co nie będą ozdobne zimą, grabię liście z trawnika, sadzę jeszcze znalezione cebulki z doniczkowych upraw wiosennych (nie wiem czy zakwitną), wycinam rośliny balkonowe ze skrzynek, zostawiam bluszcz tylko.
Sprzątam donice bez roślin.
Dolewam rośliny zimozielone, ogólnie listopad to miesiąc sprzątania i grabienia oraz przygotowań do zimy.

Jeśli macie, wklejajcie zdjęcia tych prac ogrodowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wawik 11:26, 06 lis 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Sebek napisał(a)
Nie wiem czy chodziło Ci o zapytanie czy żeby pisać co teraz się ogólnie robi.

Jeśli to drugie to już mamy takie coś - serię artykułów "z notatnika ogrodnika"

http://www.ogrodowisko.pl/tag/z-notatnika-ogrodnika


Sebek, z całym szacunkiem dla podanego linku, tylko, że w żadnym przypominaczu nie jest , ani nie będzię napisane, że np. dzisiaj zrobiłem zdjęcie mojej dwuletniej paulowni.



Pozostaje jeszcze kwestia jak ją przechować?
____________________
Sebek 13:29, 06 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli chcesz sobie robić pamiątkę co miałeś każdego dnia w ogrodzie zrobione, jak było to załóż sobie folder a w nim zdjęcia z poszczególnych dni - ale nie wiem czy o to konkretnie Ci chodzi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 13:46, 06 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebku, Wawilk się pyta ,co zrobić z paulownią...Na dziś ma problem w ,,swoim wątku"
Ja nie podpowiem,bo nie mam takiej rośliny u siebie.
Danusia zachęca do wstawiania zdjęć z prac ogrodowych,żeby nie było,że same achy i ochy! Ciężka praca też jest i ją trzeba pokazywać.
Imamy jednocześnie skorowidz,kto już owija róże, czy je kopczykuje dopiero......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 14:35, 06 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Paulownia wymaga zimowania w dodatniej temperaturze, także zwykły garaż może być
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wawik 14:42, 06 lis 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
hanka_andrus napisał(a)

Sebku, Wawilk się pyta ,co zrobić z paulownią...Na dziś ma problem w ,,swoim wątku"
Ja nie podpowiem,bo nie mam takiej rośliny u siebie.
Danusia zachęca do wstawiania zdjęć z prac ogrodowych,żeby nie było,że same achy i ochy! Ciężka praca też jest i ją trzeba pokazywać.
I mamy jednocześnie skorowidz,kto już owija róże, czy je kopczykuje dopiero......

Dzięki Haniu za wsparcie, bo czytając posty Sebka, to 50% właśnie posty w stylu achy i ochy, ale wracąjąc do pytania Hani:
hanka_andrus napisał(a)
Wawiku,winorośl zdejmujesz z podpór?

odpowiadam, że ten sposób przechowywania i zabezpieczania krzewów przez zimę stosuję po raz pierwszy i czas pokaże - czy słuszny.
Kładę (nawet dzisiaj klika) tylko te które są jeszcze młode, albo te które się jeszcze do tego nadają
Dotychczas nie kładłem żadnej rośliny na okres zimy, ale też i wiosną różne były krzewy w różnej kondycji.
Dzisiaj wspomniało mi się o Pięknotce, która już 4 lata niby rosła, ale w zbyt trudnym środowisku i po przesadzeniu mam nadzieje, że odzyska swoją kondycję i pokaże na co ją stać.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies