Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Wędzenie mięsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wędzenie mięsa

Olek 17:46, 04 paź 2012

Dołączył: 29 wrz 2012
Posty: 3
Wszystkie wskazówki Agnieszki są bardzo przydatne, właściwie do pełni ideału wedzenia brakuje mi jeszcze tylko konia (niestety). Mam tylko jedno pytanie, dotyczące punktu b) - jak i przy pomocy jakich przyrządów można zmierzyć temperaturę w beczce? Za każdą odpowiedź z góry bardzo dziękuję, prosze także o wszelkie porady dotyczące wędzenia w prymitywnej, ogrodowej beczce.
popcorn 08:18, 26 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny wątek mój Tato wędzi dość często, ale tylko własnoręcznie złowione ryby. Nie spadają bo wędzie na leżąco, na siatce. Są przepyszne! Zwłaszcza sandacze, jeszcze ciepłe, jedzone na stojąco przy wędzarce
____________________
Mój nowy ogródek
wawik 15:01, 26 lis 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Olek napisał(a)
Mam tylko jedno pytanie, dotyczące punktu b) - jak i przy pomocy jakich przyrządów można zmierzyć temperaturę w beczce?

Uciekł mi ten wątek, a to temat z października, ale:
termometr
____________________
agnieszka_ba... 10:02, 23 paź 2014


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Jesień idzie i w związku z tym coraz więcej wędzę . Nie wiem jak Wy, ale ja na razie głównie rybę i... śliwki .

W tym roku stwierdziłam, że zamiast kupować śliwki podwędzane to zrobię je sama . No i zrobiłam. Tylko miałam obiekcje bo wszędzie pisali, żeby używać śliwek takich no nie do końca dojrzałych. Więc nie wyszły takie pyszne słodkie z posmakiem dymu tylko lekko kwaskowate.

Napiszcie jeśli znacie ciekawy przepis na wędzenie śliwek.

No i jeszcze jeśli ktoś zna przepis na wędzenie oscypków to ja poproszę .
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Pablo 15:49, 23 paź 2014


Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 14
O tak! Nic lepiej nie smakuje jak swoje wyroby. Szynka, która jest naprawdę szynką, boczek, schab itp. Ciężko poźniej jeść wędliny ze sklepu.



____________________
W życiu piękne są tylko chwile.
agnieszka_ba... 16:11, 23 paź 2014


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Odlotowa wędzarnia
Moja jest w zupełnie innym stylu. Połączona z grillem.

____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Pablo 16:38, 23 paź 2014


Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 14
Ooo super.
Ta również jest wielofunkcyjna: wędzarnia, grill, palenisko pod garnek(na pieczonki)



Pozdrawiam
____________________
W życiu piękne są tylko chwile.
agnieszka_ba... 17:04, 23 paź 2014


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Mi się marzy jeszcze piec chlebowy . Piekę chleb w zasadzie codziennie, ale niestety w piekarniku.
No może się uda go zrobić kiedyś...
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
ek1111 20:52, 23 lis 2014

Dołączył: 23 lis 2014
Posty: 1
witam
mam pytanie od niedawna zaczęłam wędzić i mam problem ze schabem za każdym razem gdy go wędzę to po uwędzeniu i sparzeniu po przekrojeniu sie rrozpada dlaczego .oczywiście schab jest zapeklowany
agnieszka_ba... 09:03, 27 lis 2014


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Ek1111 niestety zbyt mało informacji podajesz, żeby pomóc. Schab jest nietypowy jeśli chodzi o wędzenie, bo w zasadzie powinien być na wpół surowy po uwędzeniu. Ostatecznie "polędwica sopocka" to jest właśnie schab.
Dobry przepis znajdziesz na stronie "wędlin domowych". Ja osobiście nie bardzo wędzę schab, bo u mnie bardziej powodzenie ma szynka i baleron .
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies