Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Kompozycje na balkony, parapety i balustrady

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje na balkony, parapety i balustrady

Gardenarium 13:26, 27 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super kolorki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 21:49, 26 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Drodzy, mam taras od strony północnej, jest na razie dość pusty, w sezonie rozstawiam na nim donice, potrzebuję zasłonić tę pustą ścianę obok drzwi, aby była zimozielona. Kratka z pnączem w donicach, które to chciałabym podsadzić funkiami, kopytnikiem, narecznicą i bodziszkiem. Czy możecie na tę ścianę (szer. 2,5 i wys. 2,5 m) polecić jakieś pnącze na kratkę? Czy bluszcz białostocki nie będzie za bardzo ekspansywny? Czy to dobry pomysł połączyć bluszcz z przywarką japońską moonlight?



Gardenarium 10:06, 04 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się wydaje, że to co chcesz zrobić, to zrobi się kołtun na tarasie i bałagan i jest to zbyt małe do skali tego ogrodu/miejsca.

Tutaj nie są potrzebne pnącza, kratki i byliny, potrzebne są mocne duże elementy i jakieś drzewka aby taras stał się bardziej przytulne.

MOże to zbyt nowoczesne, bo nie przyjrzałąm się Martuś jaki masz styl, ale nawet drzewka w donicach kwitnące z bylinami u stóp byłyby fajne. Kratki stworzą bałagan na tej ścianie.

Trzeba zainwestować w wielkie, najlepiej wysokie donice.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JanieKK22 10:31, 25 lut 2023

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 17
U mnie dobrze sprawdziła się balustrada z płyt MPB z dwóch względów: są już zaimpregnowane i nie wymagają corocznego odnawiania impregnacji i łatwo się je czyści. Wystarczy dosłownie wilgotna gąbka żeby usunąć zacieki z doniczek albo po deszczu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies