Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Kompozycje na balkony, parapety i balustrady

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje na balkony, parapety i balustrady

goniak 11:58, 07 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Bogda napisał(a)
Jak Wy to, kurcze, zestawiacie, że tak cudnie się prezentują te kwiatki w donicach?

Metodą prób i błędów a czasem też przypadku, bo komponuję z tego co akurat jest dostępne w mojej wiosce ))
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 18:01, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda, zastanów się nad kolorystyką, do jednej donicy kup kilka- kilkanaście kwiatków i po prostu sadź. Natura zrobi resztę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 18:16, 07 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Bogda, ja sobie wymyślam co roku inny kolor.
Do tego wymyślam przewodni kwiat - tak jakby motyw wiążący różne strony - wilczomlecz w tym roku bił na głowę wszystko....i do cienia i w pełnym słońcu A następny rok będzie w różnych odcieniach bieli i w bladych różach, na bank!
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 19:19, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajna kolorystyka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 19:56, 07 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)
Bogda, zastanów się nad kolorystyką, do jednej donicy kup kilka- kilkanaście kwiatków i po prostu sadź. Natura zrobi resztę.


no właśnie chyba tak zrobię-myślałam też o różach, ale jak pojadę do ogrodniczego to wszystko mi się spodoba!ale narazie mam inne plany na wiosnę, hehe...
____________________
U Matki
Joku 20:11, 07 gru 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Małgosiu, ten ciemnoczerwony tytoń (bo to chyba on) mnie zadziwia!
Zazwyczaj się zastanawiam nad tonacją, ale często jest tak że spodoba mi się jakaś roślina. Wtedy próbuję dobrać resztę tak, żeby do siebie pasowały. Staram się też uwzględnić stanowisko na jakim będą rosły (słońce czy cień) i siłę wzrostu (tutaj często mi się nie udaje). Ponieważ przez jakiś czas wyżywałam się na balkonie, który ma ograniczoną wielkość więc porobiłam sobie kąciki w różnych zestawach kolorystycznych. A to dlatego że jak większość z nas nie mogę się opanować w sklepach ogrodniczych i moje zakupy są dalekie od zaleceń pani Danusi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 20:13, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja już mam tzw. "skrzywienie zawodowe" nie patrzcie na mnie)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 20:19, 07 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Joku napisał(a)
Małgosiu, ten ciemnoczerwony tytoń (bo to chyba on) mnie zadziwia!


Tak to tytoń, fajnie się rozrasta.

Joku napisał(a)
Zazwyczaj się zastanawiam nad tonacją, ale często jest tak że spodoba mi się jakaś roślina. Wtedy próbuję dobrać resztę tak, żeby do siebie pasowały. Staram się też uwzględnić stanowisko na jakim będą rosły (słońce czy cień) i siłę wzrostu (tutaj często mi się nie udaje). Ponieważ przez jakiś czas wyżywałam się na balkonie, który ma ograniczoną wielkość więc porobiłam sobie kąciki w różnych zestawach kolorystycznych. A to dlatego że jak większość z nas nie mogę się opanować w sklepach ogrodniczych i moje zakupy są dalekie od zaleceń pani Danusi.


Robię dokładnie tak samo, działam pod wpływem impulsu ))
Danusia pewnie by tego nie pochwaliła ale na pewno nas rozumie ))
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 20:19, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Swego czasu sadziłam zielony, ładnie pachnie, chyba najmocniej ze wszystkich kolorów tytoniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 20:52, 07 gru 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
miałam czerwony i biały (ostatni nawet sam się wysiał i jako "produkt uboczny" nieźle zdobił donicę w ostatnie lato). Ale do tak okazałej formy jak u Małgosi sporo brakowało...
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies