Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Odpad granitowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Odpad granitowy

Mariusz_Suro... 22:23, 13 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Było o kostce...
Ja proponuję coś innego - nawierzchnie z odpadu granitowego. Materiał wdzięczny i dużo tańszy - choć układanie bardziej pracochłonne niż kostki.
____________________
Mariusz
Sebek 22:28, 13 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No wygląda to świetnie - nie powiem - ale na pewno pracy mutlum.

Ale jakby nie patrzeć to układanie sześcianików też zajmie dość trochę?

Czy to u Ciebie - i skąd te odpady wziąć?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nesa 22:36, 13 lis 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
to ja się podłączę pod pytanie Sebka, bo sama chciałabym wynaleźć do wiosny jakąś alternatywną do kostki nawierzchnię
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Mariusz_Suro... 22:42, 13 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Materiał pochodzi z kopalni, trzeba go przesortować i umyć. Odpadu jest jakieś 10-15% - daje się go w podbudowę. Z tony wychodzi 6-7 m2, w zależności co przyjedzie i w jakiej wielkości. Z grubszych kawałków robi sie obrzeża, większych i w miarę płaskich - murki. Reszta w nawierzchnię.
Układanie - jak kostka czyli podbudowa z tłucznia, 10 cm piasku i tyle samo podsypki cementowo-piaskowej. Przy ścieżkach i placykach gdzie nic nie wiedzie tłuczeń jest zbędny.
U mnie można go kupić w workach.
Pracochłonność jest spora ale efekt niepowtarzalny. Koszt ułożenia trochę wyższy niż standardowej kostki granitowej ale w całości wychodzi taka nawierzchnia zdecydowanie taniej. Mnie bardziej się podoba jak sie już zestarzeje - wlezie mech itp. - jak na ostatniej fotce (chyba robiliśmy to 3 lata temu)
____________________
Mariusz
Sebek 23:18, 13 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Efekt jest super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 22:04, 17 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dla mnie ekstra . bardziej mi się podoba niż moja kostka . ale ty pewno mieszkasz na dolnym śląsku a tam ogólnie kamień tańszy niż u nas jakieś 100%
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Mariusz_Suro... 08:13, 18 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Koszt nawierzchni (materiał) z odpadu wyniesie w środkowej Polsce około 40 % ceny kostki. Ułożenie jest o 10 - 20 zł droższe niż kostki granitowej (za m2). Efekt jest niepowtarzalny i zazwsze inny.
____________________
Mariusz
alinak 20:45, 18 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
bardzo cenna wskazówka dla tych co planują . czasami nie musi być drogo żeby było ładnie ..
Mariuszu powtórzę -kostka ekstra . i nawet widzę w dali twoje ulubione trawy. czy to twoje włości . ?taras powalający
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Mariusz_Suro... 20:55, 18 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Nie, to u klienta. U mnie króluje rozbiórkowa cegła. A nawierzchni jeszcze nie ma
Granit jest dostojny, a u mnie ma być dziadosko
____________________
Mariusz
Gardenarium 21:35, 19 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż swoje cegły, tylko w innym wątku, bardzo lubię nawierzchnie z odzysku.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/77-nawierzchnie-z-odzysku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies