Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Sebek 17:53, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ania_79 napisał(a)
Bukszpany można obejrzeć tutaj http://allegro.pl/bukszpan-3-ogromne-piekne-bukszpany-i1961328566.html Warto?


No według mnie warto - tylko ciężarówkę musisz wynająć - lub przyczepkę mieć - no i bryła musi być na prawdę duuuża
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ania_79 18:12, 04 gru 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Jestem już po całodniowej "akcji", bukszpany na żywo okazały się jeszcze piękniejsze, jeden ma ponad dwa metry, a dwa pozostałe około 170cm. Mam nadzieję, że się przyjmą. Dziękuję Wam za rady.
____________________
Ania
Gardenarium 18:18, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale będziemy szczęśliwi, jak pokażesz akcje na fotkach, proszę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_79 18:57, 04 gru 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Niestety, nie mam zdjęć, ledwo ogarniałam to, co się dzieje, bo dużo roboty w stresie i krótkim czasie . Ale fakt, byłaby zabawna relacja- płynięcie łódką, wykopywanie i wożenie roślin w strugach deszczu. Do tego na wyspie było strasznie błotniste dojście do działki, co rusz się ślizgaliśmy, a rośliny zachowywały się jak maszty , jak tylko mocniej wiało, to się przewracały, lądowały w błocie i znowu na wózek... potem bukszpany jechały na dachu łódki , nie tylko one, bo z nimi gratisy w postaci hortensji, trzmieliny, porzeczek, winogron, piwoni i róż, mieliśmy chyba 6 wielkich worków +bukszpany, aż w końcu wylądowały na właściwym miejscu na działce. Nie wierzę, że się udało A mąż do tej pory powtarza, że nie wierzy, że się dał namówić) (dopiero półtorej godziny skończyliśmy sadzić, a akcja trwała od 9 rano
____________________
Ania
an_tre 19:03, 04 gru 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
No proszę jaka akcja trochę tragikomiczna ale końcowy rezultat, że cho cho te chwile długo Aniu będziecie wspominać z rozrzewnieniem, a jak wszystkie gratisy będą pięknie rosły i kwitły, czego szczerze życzę to będzie wielka przyjemność dla oka i duszy pozdrawiam Ania
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 19:19, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkoda, że ktoś Wam nie robił zdjęć. Ale po posadzeniu chociaż pokażcie swoje ciężko zdobyte piękności
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 19:25, 04 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gratuluję i podziwiam! Mężowi powiedz,że w nagrodę będzie całe lato kosił trawnik,i na nim wylegiwał!
Życzę zdrowotności roślinom,Dobry czas na takie przesadzenie nie jest,ale jeszcze ciepło,i rośliny okrzepną w gruncie do wiosny, a może i korzonki puszczą? Bukszpany wiosną przytniesz.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ania_79 19:39, 04 gru 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Danusiu, oczywiście zrobię zdjęcia, pewnie w następny weekend , bo w tygodniu jak wracam jest już ciemno. A co do dokumentacji zdjęciowej - pewnie, że fajnie by było, ale ja się modliłam, żeby cokolwiek wyszło i zupełnie o tym nie pomyślałam

An_tre - coś z tragedii prawie było, bo pan , któy nam pomagał zeskakując z łódki prawie wpadł do Odryaż zamarliśmy. Wspomnienia - właśnie to samo powiedziałam mężowi w chwili zwątpienia (jego zwątpienia, bo chłopak był ledwo żywy), żeby pomyślał jak to kiedyś będziemy sympatycznie wspominać

Haniu, przeczytałam mu właśnie fragment o trawniku ) minę miał taką, że miałam ubaw Wiem, że pora nie jest najbardziej odpowiednia, ale postanowiliśmy zaryzykować , mam nadzieję, że większość się przyjmie.

A swoją drogą - nie macie pojęcia, jakie okazy tam się zmarnują - mijałam dzisiaj działki przeznaczone przez miasto do likwidacji, rozmawiałam np.: z Panem, który uprawiał swoją działkę 42 lata!! - a tam same perełki, np. wejście do altany i około 20 olbrzymich hortensji po obu stronach alejki, a ile bukszpanów, świerków, róż, trzmielin, rododendronów - takich olbrzymów, strasznie przykro mi było na to patrzeć. Te moja już bukszpany rosły kilkanaście lat, jeden ma ponad 20, tak sobie pomyślałam , ile to czasu, energii, cierpliwości ze strony tych ludzi, to co nie zostało wykopane, najzwyczajniej w świecie się zmarnuje.
____________________
Ania
an_tre 19:45, 04 gru 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
To jest tak jak z własnym dzieckiem; wypielęgnowane wychuchane, wyrośnie i w świat...tylko szkoda, że nie wszystkie docenione i otoczone dalszą opieką. Masz rację Aniu wielka szkoda, że się zmarnują.
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 19:51, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, jaka szkoda tych roślin. A nie uda Ci się jeszcze coś stamtąd "wydębić"?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies