Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Gardenarium 15:41, 20 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z tej łysej strony powycinaj mu te suche gałązki. On się zabuduje.
Ja bym pewnie dosadziła z tej strony równie wysoki, albo prawie wysoki inny egzemplarz i razem docięła, ale wydaje mi się, że wystarczy o niego zadbać, podnawozić florovitem i pójdzie jak nie wiem co
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 15:58, 20 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I tego właśnie mi było trzeba! No to zabieram się za niego. Dosadzać nie będę bo tu taki egzemplarz to jakieś 500 euro kosztuje. Wielkie dzięki za radę!
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 16:30, 20 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
On się ogołocił bo miał ciasno i mało światła, ale powiem Ci, że ja też takie oddzielałam i przesadzałam. Obejrzyj realizację http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-zapozyczonym-krajobrazem. Te wielkie kostki z 14 to letniego bukszpanu także były nieco łyse po przesadzeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 19:05, 20 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Miał okropnie ciasno, bo zarósł go ogromny berberys julianny (bardzo go nie lubię i wycięłam razem z korzeniami). Na dodatek w środku rośnie callicarpa, która w walce z bukszpanem osiągnęła jakieś 3,5m wzrostu (musiała, bo inaczej świata by nie widziała). Callicarpę lubię i nie będę wycinać. Efekt końcowy powinien więc być taki, że dziura w bukszpanie się zabliźni, a ze środka ładnie przyciętego krzaczka będzie wystawała fioletowa callicarpa. A może tak przy okazji miałabyś jakąś sugestię jak ten bukszpan przyciąć - w kulę, walec, stożek czy może nieregularnie (w którymś z angielskich ogrodów na Twoich zdjęciach widziałam takie śmieszne formy i bardzo mi się spodobały). Zaznaczam, że w życiu nie cięłam bukszpanu więc zadanie nie powinno być zbyt skomplikowane. A ten ogród z zapożyczonym krajobrazem bardzo piękny - już go oglądałam wcześniej. Skoro te wielkie kostki się zabliźniły, to może i mój da radę. Wielkie dzięki!
____________________
ogród w Holandi
anka 17:16, 14 mar 2012

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Witajcie! Kupiłam ostatnio 3 stożki

Zastanawiam się, czy mogę je teraz posadzić czy lepiej jeszcze przeczekać. Były kopane z gruntu. Temperatury w dzień wynoszą ok. +8, w nocy spadają do ok.2. Co robić? Będę wdzięczna za odpowiedź! Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Gardenarium 18:27, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak prawdę mówiąc to ja bym posadziła. Nie mają młodziutkich przyrostów więc nic nie zmarznie.
Ja tylko zawsze mam obawy przed kupowaniem bukszpanów tak wcześnie, zanim ruszą po zimie, bo boję się że kupuję przemarznięte. Niby wyglądają ok, ale potem nie rosną i matowieją.
Twoje wyglądają na wypasione
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anka 18:40, 14 mar 2012

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Dziękuję Danusiu! Posadzę je jutro Mam jeszcze jedno pytanie- czy mogę wymieszać ziemię z odrobiną końskiego obornika? I mam jeszcze jedną prośbę- Danusiu zajrzyj proszę do mnie. Chciałabym zasięgnąc Twojej opinii o ich docelowym miejscu. Dziękuję!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Sebek 00:13, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aniu - najlepiej je na razie zadołować w zacisznym miejscu- chyba, że masz już dla nich stałe miejsce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anka 11:22, 17 mar 2012

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Muszę Wam pokazać i tutaj mojego bukszpana



Jeszcze nie rośnie na swoim docelowym miejscu (bo nie wiem, gdzie ma rosnąć ), no i ziemia jeszcze u mnie nie rozmarzła do końca, więc musi tymczasowo zostać pod ścianą (tam o dziwo była bardzo miękka ziemia).Był troszkę zaniedbany, ma troszkę suchych gałęzi i żółtych liści- w ogóle wygląda na lekko podsuszonego. Mam nadzieję,że się przyjmie i ładnie odbije.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Sebek 23:59, 17 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękny okaz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies