Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

aaasiunia24 11:00, 14 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
ja , a raczej mój mąż wytargał go przy pomocy auta oczywiście wcześniej byl obkopany bo taki kolos byl i posadzony na naszej działce latem |( wiem pora nie za bardzo ) ale byl podlewany
w tej chwili wyglada tak

ostatnie zdjecie jest lepsze dlatego tak jest posadzony do przodu działki a zdjecie wczesniej to strona od domu
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Nati 18:18, 14 mar 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
o jeny pięknego bonsaja można z niego zrobić, zaproś fachowca ale przygotuj się do tego dobrze i do dzieła
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
aaasiunia24 15:24, 15 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
Nati napisał(a)
o jeny pięknego bonsaja można z niego zrobić, zaproś fachowca ale przygotuj się do tego dobrze i do dzieła

nie umiem a poza tym boje sie ze go spiernicze
a czym moge o podsolic aby byl piekny i zielony
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Gardenarium 17:54, 15 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niczym nie nawoź, bo on nieukorzeniony jest i tylko możesz mu zaszkodzić. Nie nawozimy roślin świeżo przesadzonych.

Podlej go i o tym bardziej pamiętaj a nie o nawożeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aaasiunia24 08:27, 17 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
Witam Pani Danusiu.
Czy to oznacza ze on moze sie jeszcze zmarnowac skoro nie jest dobrze ukorzenionony, a co Pani sądzi o jego kolorze mam sie niepokoic?
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Gardenarium 11:00, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musi się zmarnować. pewnie będzie żył na 100%.

Zmarnuje się zaś jeśli zaczynasz myśleć o nawożeniu. a nie po podlewaniu.

Do pobierania nawozów roślinie jest potrzebny nie naruszony system korzeniowy i włośniki, a tu jak wiadomo system uszkodzony jest.

Więc teraz to dbaj żeby się przyjął, jak zacznie rosnąć to w czerwcu go opryskasz Florovitem dolistnie i podlejesz, albo nawet wcześniej i się zazieleni i odzyska kolor. Dobrze też byłoby go przyciąć, ograniczyć powierzchnię liści. Jak masz pomysł na kształt to tnij od razu.

Kolorem masz się nie niepokoić, kolor się zmieni po nawożeniu, ale nie teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aaasiunia24 11:20, 17 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
Ok czyli zostawie go na razie w spokoju czylko bede podlewać a czy może mi Pani doradzić swoicm fachowym okiem czy lepiej ( i czy sie da ) zrobic z niego stożek czy pokombinowac z bonsai
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Gardenarium 12:08, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stożka się nie da zrobić, jakąś ogrodową "rzeźbę" - pseudobonsai da się pewnie, ale to trudny orzech do zgryzienia, bo bukszpan choć stary i cenny, to jednak że tak brzydko nazwę "szarakuł"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aaasiunia24 14:29, 17 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
niestety jest zaniedbany poprzerastany z dużymi pustymi gubymi gałęziami
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Porto 10:27, 21 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 29

Podpowiecie kochani na co choruje i co mu zaaplikować ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies