Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trzcinnik - Calamagrostis

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

mirela 08:11, 10 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Ja niestety po 6 latach poległam - u mnie rok w rok rdza. Choć roślina piękna, jednak walka z chorobą mnie wykańcza. Pryskałam profilaktycznie, dwa razy w miesiącu, jednak przyszły opady, dłuugo padało, nie miałam jak oprysku zrobić - i już rdza się wdała. Do tego rośliny się uodparniają na opryski więc stwierdziłam, ze nie chcę u siebie takich traw.
A szkoda bo mam ich na przedogródku kilkadziesiąt. Wszystkie jesienią wywalam.







____________________
Walczę z ogrodem...
Mazan 10:59, 10 lip 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mirela

Jeżeli w pobliżu rośnie jęczmień czy owies rdza koronowa będzie stałym gościem - nie powiem domownikiem, gdyż na domownika awansować może jeśli będzie miała żywiciela pośredniego, tzn szakłaka bądź kruszynę. Podobnie rzecz ma się z rdzą zbożową na trawach, której żywicielem pośrednim jest berberys zwyczajny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 11:06, 10 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
emeraldgreen napisał(a)
witam!
zakupiłam 2 sadzonki trzcinnika Karl Foerster. gdy je kupiłam nie miały kwiatostanów. teraz zastanawiam się czy to faktycznie ta odmiana trzcinnika? na wszystkich zdjęciach widać że kłosy powinny być wąskie smukłe a moje mają kwiatostany rozłożyste. obawiam się że wciśnięto mi nie tą odmianę załączam zdjęcia. z góry dziękuje za odpowiedzi


Mój Trzcinnik KF jest...paskowany, białozielony.Tez chyba co innego dostałam a przez 6 lat żyłam w przekonaniu ,że mam KF.Który trzcinnik jest paskowany? Kwiatostany ma wąskie i smukłe...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
jason 11:56, 10 lip 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
malgol, Avalanche.
malgol 12:05, 10 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
jason napisał(a)
malgol, Avalanche.


Własnie w necie doczytałam ,że Overdam tez ...może to Overdam? Jak doróżnic Overdam od Avalanche?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
iwka 12:09, 10 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Niestety znalazłam tylko z maja tego roku. Zrobię później zdjęcie kłosow.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
malgol 12:16, 10 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
iwka napisał(a)
nie wiem jak kwiatostany, ale overdam jest jeszcze w paski

edit. właśnie napisałaś overdama mam, zaraz poszukam zdjęc


O,Super
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mirela 12:41, 10 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Mazan napisał(a)
Mirela

Jeżeli w pobliżu rośnie jęczmień czy owies rdza koronowa będzie stałym gościem - nie powiem domownikiem, gdyż na domownika awansować może jeśli będzie miała żywiciela pośredniego, tzn szakłaka bądź kruszynę. Podobnie rzecz ma się z rdzą zbożową na trawach, której żywicielem pośrednim jest berberys zwyczajny.



Pozdrawiam

Mieszkam na wsi - wkoło pełno pól. Nie mam na to wpływu niestety, a szkoda ,
____________________
Walczę z ogrodem...
lindsay80 12:48, 10 lip 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
malgol napisał(a)


Własnie w necie doczytałam ,że Overdam tez ...może to Overdam? Jak doróżnic Overdam od Avalanche?



mam oba, mogę Ci potem fotki podrzucić.
____________________
Tu ma być ogród :)
malgol 12:55, 10 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
lindsay80 napisał(a)



mam oba, mogę Ci potem fotki podrzucić.

Chętnie, dziekuje Niby nie powinno to mieć znaczenia ,ale lubię wiedzieć co mam Cały czas myślałam, że mam Karl Foester bo o takiego prosiłam w szkółce...chętnie porównam twoje fotki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies