Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trzcinnik - Calamagrostis

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

malgol 11:31, 17 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Witam miłośników trzcinników
Poradźcie proszę jak posadzić trzcinniki Karl Foerster ,żeby były widoczne na rabacie razem z hortensjami Limelight...bo teraz u mnie rosną za plecami hortensji ( miały być tłem dla hortensji)i poza wczesną wiosną wcale ich nie widze Myślałam ,że po 2 latach na tyle urosną ,że przerosną hortensje ,ale jakoś nie dają rady. Czy powinnam przesadzić hortensje za "plecy " trzcinników czy jednak czekać aż przegonią hortki?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Jawka 19:58, 21 cze 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
Czy Wy podwiązujecie swoje trzcinnki?
Czy same utrzymują zwartą formę?
Gardenarium 22:40, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgol napisał(a)
Witam miłośników trzcinników
Poradźcie proszę jak posadzić trzcinniki Karl Foerster ,żeby były widoczne na rabacie razem z hortensjami Limelight...bo teraz u mnie rosną za plecami hortensji ( miały być tłem dla hortensji)i poza wczesną wiosną wcale ich nie widze Myślałam ,że po 2 latach na tyle urosną ,że przerosną hortensje ,ale jakoś nie dają rady. Czy powinnam przesadzić hortensje za "plecy " trzcinników czy jednak czekać aż przegonią hortki?


Wsadzić pomiędzy z przodu. Trzcinniki kiepsko wyglądają w takich nasadzeniach, bo liście wyglądają na połamane Lepiej posadź miskant Gracillimus jeśli chcesz z tyłu, lub Morning Light jeśli z przodu. Nie znoszę trzcinników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 08:44, 11 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiu, a w jakich nasadzeniach wygladaja dobrze? Mam kilka sztuk a nie chciałabym ich wyrzucać Nie lubię wyrzucać żyjacych roślin.Może jakies inne ciekawe zastosowanie dla nich zaproponujesz ? Oprócz kompostownika oczywiście
U mnie te liście ładne strzeliste są( przynajmniej na razie ).Nie sądziłam ,że mogą mieć taki "defekt"
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 15:13, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widziałam wiele trzcinników jak żyję i miałam w swoim poprzednim ogrodzie, wywaliłam na kompost.

W dużym zagęszczeniu i z daleka nie widać tego defektu, sadź z werbenami patagońskimi, krwawnikami, dzielżanami niskimi, jeżówkami. Liście innych roślin powinny zamaskować od dołu trzcinniki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewwa 22:13, 13 lip 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
a ja lubię trzcinniki
W tym roku wy..marzły/gniły mi wszystkie miskanty gracillimusy - i te tylko te wspaniale grają z hortensjami - trzcinniki... nie będą dobrze z nimi wyglądać.
Ale trzcinniki maja swoje zalety:
-ruszają dość wcześnie wiosną
-pięknie wyglądają na rabatach raczej rustykalnych - czyli w zestawieniach jak radzi wyżej Danusia, u mnie jeszcze z perowskią
-połamane liście - faktycznie - w tego typu nasadzeniach - co wyżej - nie przeszkadzają.
- mogą rosnąć na słabszej glebie, ale po dodaniu kompostu - wyrosły mi na 1,50

malgol 07:53, 14 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzięki Danusiu , przeorganizuję swoja rabatę i posadzę je gdzie indziej.Może tam się sprawdzą

Ewwa, Tobie też dzięki za wsparcie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Sebek 15:58, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 07:33, 26 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz stoją jak żołnierze w szeregu, zobaczymy co będzie na ich miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filemon24 17:12, 24 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Danusiu dlaczego uważasz, że trzcinniki są brzydkie? co z nimi jest nie tak?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies