Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trzcinnik - Calamagrostis

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

Lodzia 20:59, 02 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
ivaski83 napisał(a)
Witam wszystkich Chciałam posadzić trzcinniki Karl F. wzdłuż żywopłotu ze Szmaragdów. Proszę o radę z jakimi roślinami najlepiej się komponują ? Gdyż mam jeszcze miejsce by rosło cos przed trzcinnikami . Dziękuję za odpowiedź.

Jak dla mnie ciekawe zestawienie K.F. perowskia, rozchodniki, owsiczka wieczniezielona (lub kostrzewa sina).
SylwiaBe 09:49, 07 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Hej, jak postępować z trzcinnikiem na zimę? Ścinamy? Czy zostawiamy do wiosny i wtedy tniemy?
Wiem np że z miskantów robimy chochoły, a następnie wiosną ścinamy nisko przy ziemi.
A jak mam zrobić z moimi trzcinnikami 'Overdam'?

____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ewwa 12:34, 07 lis 2020


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
zaletą traw jest to, że są długo dekoracyjne, nawet zimą, Chochoły też robi się, aby były i dłużej dekoracyjne.
Przy okazji też stanowią warstwę ochronna rośliny
Nowa12 17:52, 04 gru 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czytam, że trzcinniki Karl Foerster łapią rdzę. Czy to ma wpływ tylko na wygląd liści czy też odbija się na kwitnieniu? Czy tak jest potem co roku?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 19:37, 04 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
SylwiaBe napisał(a)
Hej, jak postępować z trzcinnikiem na zimę? Ścinamy? Czy zostawiamy do wiosny i wtedy tniemy?
Wiem np że z miskantów robimy chochoły, a następnie wiosną ścinamy nisko przy ziemi.
A jak mam zrobić z moimi trzcinnikami 'Overdam'?



Overdam możesz przyciąć w lutym lub początkiem marca. On szybko startuje. Przez zimę ładnie stoi na rabacie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
emzetka 06:38, 15 maj 2021

Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 1
Dzień dobry. Uprzejmie proszę o radę. Jestem szczęśliwą posiadaczką działki na skarpie, o glebie piaszczystej. Na tej skarpie wyrósł mi trzcinnik piaskowy (tak przynajmniej podpowiada mi aplikacja, którą mam w telefonie). Rozrasta się jak szalony co bardzo mnie cieszy, bo dzięki temu umacnia skarpę, a niewiele roślin chce tam rosnąć. Muszę jednak ograniczyć jego rozrost w kierunku domu i ogrodu, żeby nie zagłuszył innych roślin. Tu moje pytanie, jak głęboko muszę wkopać obrzeże, żeby kłącza nie przerastały? Z góry dziękuję za odpowiedź.
michals 13:14, 03 kwi 2022

Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 23
Czy teraz mogę podzielić karpe trzcinnika jeżeli wypuszcza już liście
cyma2704 20:48, 05 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Mam Overdam i krótkowłosy i dzielę zarówno wiosną, jak i w innych porach, jak mam wenę do zmian. Teraz dobra pora na dzielenie i przesadzanie.
____________________
Sonia
AaaniaW 20:06, 19 maj 2023

Dołączył: 19 maj 2023
Posty: 1
Dzień dobry, kupiłam dziś (19 maja) trzcinnika Avalanche i ma on paski raczej seledynowe niż białe. Czy wybarwia się na biało w słońcu, czy to ich normalna barwa?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies