Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trzcinnik - Calamagrostis

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

jambosana 17:11, 20 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Nie są to na pewno trawy tak widowiskowe jak miskanty, czy rozplenice, ale mają swoje plusy. Z tego co czytałam wcześniej wchodzą w okres wegetacji, zimą są trwalsze i dłużej stanowią ozdobę niż "pokladajace" się miskanty. Chyba są też mniej wybredne co do gleby, znoszą suszę i tolerują półcień. Chciałabym w przyszłym roku posadzić je u siebie zwłaszcza Calamagrostis acutiflora 'Overdam' i Karl Foerster. Myślę, że zwłaszcza pod brzozami doorenbos wyglądały by fajnie, udawały by krajobraz jaki jest za płotem, tam też są brzozy tylko, że "zwykle", a pod nimi "zwykły"trzcinnik.
Znam je jednak tylko ze zdjęć od sprzedawców. Ma ktoś je w ogrodzie, jakie odmiany, z czym skomponowane i czy są rzeczywiscie warte sadzenia.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
bociek 19:27, 20 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Beatko,

Mam trzcinniki wsadzone w marcu (przed zmiana rabaty jeszcze). Sa u mnie pierwszy sezon, dostalam je w prezencie i nie wiem jaka to odmiana, wiec dopiero bede mogla cos Ci powiedziec w przyszlym roku.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mariusz_Suro... 20:14, 20 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Lubie czytać swoje publikacje

Trzcinniki w większości sa wertykalne, Takich traw jest sporo, ale w większości są atrakcyjne późno (np. niektóre miskanty, prosa, palczatki). Trzcinniki pełnię swojej krasy ujawnią już w czerwcu.
____________________
Mariusz
goniak 21:44, 20 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Mariusz_Surowinski napisał(a)
Trzcinniki pełnię swojej krasy ujawnią już w czerwcu.

W pełni sie z Tobą zgadzam
Mam na rabacie trzcinnik Karl Foerster i faktycznie jest zodobny przez większą część sezonu oraz zimą.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Mariusz_Suro... 21:54, 20 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Poniżej rabata z użyciem odmiany 'Overdam'. Miejsce - jeden z parków łódzkich.
Ani projekt ani wykonanie nie jest mojego autorstwa

____________________
Mariusz
goniak 08:51, 21 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Trzcinnik Karl Foerster w moim ogródku




____________________
Małgosia mój zielony świat
jambosana 11:28, 21 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Małgosiu, śliczny, baardzo mi się podoba, zwłaszcza w połączeniu z rozchodnikiem i kosówkami. A i w grupie, jak przedstawił Mariusz super wyglądają. Są bardzo naturalistyczne. Myślę, że nieźle też się będą komponować z jeżówkami. Mam nadzieję, że za 2 lata też się swoimi pochwalę w jakiejś fajnej kompozycji. A u Mariusza znalazłam jeszcze więcej odmian, np. ten złocisty Eldorado oraz Waldenbruch i Avalanche. Artykuł przestudiowałam i tylko mnie utwierdził, że trzcinniki są super.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
nesa 16:21, 21 lis 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
Małgosiu, piękna jest ta jesienna rabata u Ciebie
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
bociek 20:34, 21 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Mariusz_Surowinski napisał(a)
Lubie czytać swoje publikacje


Witaj Mariusz, bardzo czesto wracam do Twoich publikacji odkad odkrylam Wasza strone wiosna.

Pozdrowienia dla zony


Jambosana, na tym zdjeciu sa moje trzcinniki, slabo widac, ale to ta grupa w sloncu pierwsza po lewej stronie miedzy dwoma slupkami - te niepowiazane W czwartek bede mogla zrobic zdjecia z bliska jesli chcesz.



____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
jambosana 20:54, 21 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
bociek napisał(a)

Jambosana, na tym zdjeciu sa moje trzcinniki, slabo widac, ale to ta grupa w sloncu pierwsza po lewej stronie miedzy dwoma slupkami - te niepowiazane W czwartek bede mogla zrobic zdjecia z bliska jesli chcesz.


Właśnie niepowiązane, czyli to ich kolejny wielki plus. Bardzo ładnie się już u Ciebie prezentują, a za rok Twoja rabata będzie na pewno "widowiskowa". A zdjęcia z bliska trzcinnika chętnie obejrzę.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies