Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trzcinnik - Calamagrostis

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

bociek 19:36, 28 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jambosana, przepraszam, nie mam dla Ciebie zdjec, nie mialam glowy ostatnio, troche sie zamieszalo u mnie. Widze jednak, ze Mariusz wkleil piekne zdjecia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mariusz_Suro... 11:29, 30 lis 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
W najbliższych latach, moim zdaniem, zacznie się odchodzenie od odmiany 'Overdam'. Zacznie ją wypierć 'Avalanche', która jest dużo bardziej biała. Furrorę powinna zrobić 'Eldorado' - bardzo złota. Co do 'Waldenbuch' to nie wiem... Ona jest mniej kolumnowa, bardziej rozkładająca się. Ale za to kwitnie na biało a nie na beżowo jak inne trzcinniki. Dostałem z Holandii kolejny nowy selekt do testowania. Zielony, Zobaczymy co z tego będzie.
____________________
Mariusz
marzena 20:09, 01 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
a to mój trzcinnik na brzegu niewielkiego stawku w sąsiedztwie tawułki i hosty

____________________
marzena O....!
Pszczelarnia 09:54, 02 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne są te trzcinniki w swojej prostocie. A zdjęcie z "Overdamem" piękne kolorystycznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 01:16, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Grazyna_Nowi... 10:46, 20 gru 2012

Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 3
Witam,
chciałaby się zapytać o ekspansywność trzcinika `Karl Foerster` lub `Overdam`. Planuję je zaprojektować na rabacie w zieleni miejskiej. Obawiam się jednak, że mogą się za bardzo rozrosnąć i zagłuszyć inne gatunki. Wiadomo, w mieście nie dbają tak bardzo o nadzenia jak w prywatnym ogrodzie..
Dla przykładu załączam fotografię traw ozdobnych, które zostały nasadzone na jednym z rond w Gdańsku. Projekt zakładał, że ma być to odmiana `Karl Foerster`. Ale moze ostatecznie wykonawca posadził coś innego? Zdjęcie pochodzi mniej więcej z czerwca/lipca .

Trawa miała się znajdowac na około 0,5 metrowym pasku, ale jak widać na zdjęciu, trochę się rozrosła..
____________________
Grażyna
Gardenarium 17:03, 20 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem to na pewno nie 'Karl Foerster', czy w ogóle jakiś trzcinnik - nie wiem.

One się rozłażą poprzez podziemne kłącza, ale chyba nie aż tak jak na zdjęciu.
Karl Foerster wyglądałby jak na moim zdjęciu powyżej. Wyraźnie zaznaczone kępy jesienią beżowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 23:25, 12 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
co do trzcinnika `Overdam`, to z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że nie jest to absolutnie trawa ekspansywna... rośnie sobie spokojnie posadzona w określonym miejscu nie przyrastając zbyt mocno...
____________________
marzena O....!
goniak 09:38, 13 sty 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Trzcinnik Karl Foerster z pewnością nie jest ekspansywny.
Mam go w swoim ogródku od wielu lat, sadzę go też często u klientów

U klienta

.


U mnie



____________________
Małgosia mój zielony świat
Grazyna_Nowi... 09:39, 19 sty 2013

Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 3
Dziękuje bardzo za odpowiedzi! W takim razie nie będę się już obawiać, by go sadzić na terenie miasta
ciekawa jestem tylko, co w takim razie wykonawca posadził na tym węźle. Szkółkarz zapewniał go, że to `Karl Foerster`... Możliwe, że to po prostu trzcinnik piaskowy bez żadnej odmiany. Taki, który rośnie sobie naturalnie w różnych miejsach..
____________________
Grażyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies