Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

Gardenarium 16:05, 19 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosną nasze ogrody na wątkach rozkwitną nowymi fotkami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 16:41, 19 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
już się nie mogę doczekać
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Milka 18:07, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam!
pięknie prowadzony ogród u siostry, ale twój tez jest interesujący
Będę podglądać formowanie roślin. Gratulacje, czekamy na wiosnę!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ele2001 15:09, 25 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
pozdrawiam i zapraszam wiosną
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
wanda7 07:59, 27 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Przemku, pojemny to twój ogródek rzeczywiście jest. A zawartość bardzo sympatyczna i klimatyczna. I poza tym dużo się dzieje ciekawego.
Ja od razu przychodzę do ciebie z pytaniami.
Zacznę od formowania. Może mi coś poradzisz w tej kwestii. Przymierzam się wiosną do poprzycinania mojego dużego jak talerz jałowca, żeby miał tylko takie ładne poziome końcówki. O dczego zacząć? Czy mam wczołgać się do środka i zacząć od dołu. czy też przeciwnie, zostawić końcówki i ciąć dalej, aż do dołu?
I drugie pytanie dotyczące twoich bukszpanów w doniczkach. Masz je jak piszesz od 5 lat. Co robiłeś z tymi doniczkami zimą> Dolowałeś w gruncie? Przechowywałeś w piwnicy? A może zostawały na dworzu jakoś specjalnie opatulone?
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
malgocha1960 08:42, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Witaj Przemku,przydreptałam z rewizytą.Masz bardzo ciekawy ogród i ręke do roślin,podobają mi sie tez nasadzenia u siostry,tym bardziej,ze tez wolę jak rosliny maja wiekszą swobode i są w naturalnym kształcie.Nie mogę doczekac się widoku formowanego klonu.
Mam sporo swoich sadzonek bukszpanu,znajoma jak obcina swój przywozi do mnie te gałazki,a ja tne na małe kawałki i po prostu utykam w ziemie w półcienistym miejscu i ukorzeniaja się bez problemu.Pozdrawiam,bede już na bieżąco z niektórymi wątkami,ale poruszam sie cały czas po omacku.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
ele2001 17:00, 27 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Cześć laski

Wandziu- doniczki przechowuje chłodnym garażu od czasu do czasu podlewam
Jeśli chodzi o jałowiec najpierw od dołu i środka wyciąłbym wszystkie najsłabsze gałązki w miare posuwania się w górę krzew sam podda ogólny kształt i będziesz widziała które gałęzie wyciąć całkowicie ale z wycinaniem się nie śpiesz spójrz na krzew dookoła jakaś koncepcja wpadnie Ci do głowy powodzonka


Małgosiu - rozmnażanie roślin we własnym zakresie jest bardzo pasjonujące, byle do wiosny musze wkoncu jakieś nowe fotki wrzucić-pozdro i zapraszam
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Madzenka 18:34, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przemku, cudeńko a nie ogród. Błagam o dalsze instrukcje dotyczące klonu. Mam dwulatka przy tarasie i nie chcę aby sobie rósł samopas.
Rewelacyjne zdjęcia przy art. o bonsai. Czekam z niecierpliwością na nowe teksty o bonsai.
Specjalistką od ukorzeniania buksanów jest moja mama. Ukorzeniła w czerwcu wielkanocny stroik mojej ciotki wykonany z bukszpanu sukces jest wprost proporcjonalny do poziomu zdewnienia gałązki i wilgotności podłoża. A jaka jest Twoja metoda?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ele2001 20:47, 05 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
No witam Marzenke no ja myślę że bukszpan w ogóle jest łatwym krzewem do rozmnażania ukorzeniam długie ok 10cm sadzonki tegoroczne w torfie z piaskiem ukorzeniają się bezproblemowo uwielbiam ten moment kiedy sprawdzam czy już się ukorzeniły te białe korzonki są takie fajowe
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 21:32, 10 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaglądam, jak zobaczyłam "cześć laski"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies