Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

ele2001 16:29, 16 kwi 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Madziu fajnie że jesteś załóż teraz wątek i pokazuj co tam masz lub planujesz zrobić
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
edyta123 16:41, 16 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
ele2001 napisał(a)


Prześlicznie
____________________
EdytaOgródek na wsi
Madzia_2234 23:22, 16 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2017
Posty: 19
ele2001 napisał(a)
Madziu fajnie że jesteś załóż teraz wątek i pokazuj co tam masz lub planujesz zrobić


Przemku, wszystko w swoim czasie,spokojnie. To już i tak duży sukces z mojej strony, że odważyłam się zarejestrować po 3 latach, a nie jak pisałam wcześniej dwóch latach obserwacji Ogrodowiska ( sprawdziłam). A to wszystko zasługa Twojego ogrodu, choć byłam na bieżąco obserwowania najpopularniejszych tutaj wątków (nie podam jakich z racji niesmacznej i żenującej dysputy na temat kopiowania rabat - przepraszam, ale zabolało to i mnie ), ale Ana_art pewnie nie obrazi się za to, że jej ogród był dla mnie pierwszą inspiracją. Po to chyba powstało Ogrodowisko...wiem wiem miałam przecież nie wspominać i nie komentować tamtego niefortunnego wpisu, więc koniec tematu.
Hmmm, odnośnie mojego ogrodu i mojego wątku, to mam związane ręce. Mieszkam z teściową. Zaproponowałam jej 2 lata temu miskanty w towarzystwie hortensji Vanille fraise. Wyśmiała mnie kobieta i popukała się po głowie, bo kto to widział trawy na rabacie...trawy się kosi kosiarką i tyle było z nią rozmowy. Dopiero jak jej pokazałam zdjęcia, to zgodziła się i tak oto mam rabatę miskantowo -hortensjową.
A jak jej dziś pokazałam Twój ogród, to z zachwytu nie mogła dojść do siebie i prosiła, żeby jej również zrobić taką rewolucję.
Przepraszam, że się rozpisałam. Wybacz, że zaśmiecam Ci wątek, ale to moje pierwsze kroki (dzięki Tobie oczywiście), więc proszę o wyrozumiałość.
ele2001 11:56, 17 kwi 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Fajnie ze napisałaś.. rozbawiłaś mnie tą kosiarką i trawą ale masz rację ludziom trawy kojarzą się z perzem i ekspansją heh a teściowej pokazuj więcej wiesz dla nich ogródki przydomowe i kwiaty były potrzebne po to żeby było na cmentarz co do wazonu włożyć ale yobjuz się zmienia
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ogrodomaniaczka 21:21, 17 kwi 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Przemku chciałam zapytać jak pielęgnujesz berberysy te które masz w przedogródku , że one takie piękne żółte przez cały rok , bo moje ciągle coś łapią , czy stosujesz jakieś opryski?
____________________
Monika - Nowego początki
Madzia_2234 18:10, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2017
Posty: 19
Przemku, możesz mi dać znać, gdzie w naszej okolicy można nabyć stacjonarnie hakone All Gold? Do tej pory zaopatrywałam się internetowo. Masz ją w słońcu? W tamtym roku wsadziłam hakone Aureola, ale nie urosła nawet milimetr, a na koniec spaliło ją słońce, mimo częstego podlewania. Powiedziałam sobie, że nigdy więcej hakone, ale jak zobaczyłam ją u Ciebie, to znowu zapragnęłam ją mieć.
Pozdrawiam
zielona 19:49, 19 kwi 2017

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 10
witaj Przemku, napisałeś mi że mam przesłać zdjęcia tych moich biedaków bukszpanowych to może mi coś podpowiesz. A zatem:

to moja nowa obwódka na tworzonej rabacie - szczerbata bo wyleciało kilka roślinek, zamierzam je dosadzić, choć już nie wiem czy się bawic w ten bukszpan bo jestem trochę zrazona

To jedna z gorzej wygladajacych - takie brązowe bukszpany mam na obwódkach na froncie i na tylach ogrodu, na roślinach zakupionych z dwóch źródeł. One nie puszczają jeszcze liści.

Ta kulka też nie puściła jeszcze nowych listków i też jest taka brązowawa.

tutaj ta druga obwódka, jeszcze malutka, też brązowa.
niestety zeszle lato bylo bardzo mokre, ale nie wiem czy to dlatego i od czego zacząć aby je ratować. Chyba u mnie bukszpany się nie nadają
dziekuje za wszelkie uwagi

pozdrawiam serdecznie
Donia72 23:08, 19 kwi 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Moje tez takie się zrobiły, jakby żółte
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
iwka 09:13, 20 kwi 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Przemku kupiłam saletrę potasową mogę teraz podsypać a za jakiś czas powtórzyć opryskiem czy raz wystarczy ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ogrodomaniaczka 11:53, 21 kwi 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407


tutaj ta druga obwódka, jeszcze malutka, też brązowa.
niestety zeszle lato bylo bardzo mokre, ale nie wiem czy to dlatego i od czego zacząć aby je ratować. Chyba u mnie bukszpany się nie nadają
dziekuje za wszelkie uwagi

pozdrawiam serdecznie
wygląda jakby grzyb zaatakował
____________________
Monika - Nowego początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies