Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Gardenarium 12:46, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Identyfikacja odmian, strony w necie

http://www.plantagogo.com/acatalog/HEUCHERA.html

http://www.heucheraholics.co.uk/heuchera_shop.html



Kolorowe byliny dzięki swym liściom, stały się przebojem w ogrodach i na balkonach, Nadają się na rabaty i do kompozycji w donicach.
Urzekają kombinacjami barw, niezwykłością, a wszystko to dzięki hodowcom i łatwości krzyżowania tych roślin.
Zapraszam więc do tworzenia galerii zdjęciowej żurawek w naszych ogrodach.

Najulubieńsza z ulubionych żurawek w moim ogrodzie "Citronelle", zobaczcie, jak wspaniale ją można zestawiać z różnymi kolorami



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 13:42, 10 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
O Matko i Córko! Jakież zdjęcia, można je cudownie zestawiać, ale jakie zagęszczenie.....uff...
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 13:47, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wrzosy powstawiałam w doniczkach tak dla zdjęć tylko, ale efekt wyszedł super. U mnie są zestawione z czarnym konwalnikiem (Ophiopogon). Ale przyznasz, że super?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 15:02, 10 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Oj, tak, teraz widzę te doniczki, czyli trochę jakby zabawa?.... bardzo super połączenie, przyznaję....
____________________
pozdrawiam :)
Matka 15:59, 10 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
no konwalnik i taka "citronelka" elegancja francja!konwalnika mam jeszcze tylko taką żuraweczkę muszę zdobyć
"ukradnę" sobie tego gotowca równieżdo swojego ogrodu
____________________
U Matki
goniak 16:00, 10 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Muszę przyznac, że jedyna żurawka, z którą mam kłopoty to własnie Citronelle
Ona mi nie wogóle nie przyrasta a wręcz przeciwnie, zanika.
Mam wrażenie, że powodem jest nadmiar słońca.

____________________
Małgosia mój zielony świat
zbigniew_gazda 17:21, 10 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Citronelle - ależ one rozjaśniają i z daleka ich widać. Czy żurawki mogą rosnąć w kwasnej ziemi ? - bo wiecie że planuję je również pod świerka.
Dzięki za artykuł - pokazuje różne odmiany a co najwazniejsze nazwy. Przyznam szczerze że z tymi roślinami spotkałem się po raz pierwszy właśnie w Ogrodowisku .Dlatego nie wiem czy są w sprzedaży w naszych stronach w sklepach ogrodniczych - muszę zapytać.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
olga_szopa 18:59, 10 gru 2010


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Przecudne kompozycje,w takiej grupie widać potencjał tych roślin.Ja niestety moje dwie żuraweczki uśmierciłam.Pierwsza nie wytrzymała podmokłej ziemi podczas zimy,a druga rosła co prawda w cieniu,ale pod drzewami i ją podsuszyłam,ze skrajności w skrajność.Za to wiem jakie zakupy muszę poczynić w nowym sezonie i starannie dobrać im miejsce.
____________________
Zakątek Olgi
Gardenarium 20:37, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Olga, poczytaj komentarz pod artykułem dotyczący stanowiska, akurat miałaś pecha z tym.

Zbyszku, postaraj sie nasypać ziemi dobrej pod świerka, ale wydaję mi się, że spadaające igły będą źle wyglądały na liściach żutrawek, bo musiałbyś je otrzepywać. Lepiej posadzić hosty, pachysandrę i te hortensje. Chyba że żurawki po brzegu, albo koło tych begonii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 21:13, 10 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kilka moich żurawek.

Heuchera Peach Flambe o zmiennej kolorystyce w trakcie sezonu.


Heuchera Peach Flambe


Heuchera Obsidian o "satynowych", bardzo ciemnych lisciach.


Heuchera Midnight Rose o nakrapianych liściach.




____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies