Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Matka 18:48, 24 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czy żurawki szybko rosną?co zrobić żeby szybko sie rozrastały w jeden sezon?
____________________
U Matki
Pwl 19:08, 24 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Wszystkie żurawki z kawałkiem "Peach" w nazwie to moje ulubione oczywiście nigdzie nie mogę ich
dostać xD Bogna trzeba po prostu dać im roczek na zadomowienie się i w kolejnym są już dosyć okazałe.
Ja wybieram zawsze takie które są na "gęsto" i można je podzielić na trzy albo cztery.
____________________
paweł
magja_ 09:27, 30 cze 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
A to żurawka Paris - odmiana podobno o najpiękniejszych i największych kwiatach / kwiatostan podobny do krwistej - ale faktycznie większy/. Nazywam ją żurawką wariatką, bo kwitnie niestrudzenie od maja do końca października. Ma piękne srebrzysto-szaro-zielone liście. Na zdjęciu tydzień po rozdzieleniu dużej kępy na sadzonki.

____________________
Ania_79 12:32, 01 lip 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Dzień dobry Po raz kolejny proszę o poradę. Żurawki mnie zachwyciły, ale moja nieznajomość ich wymagań może spowodować, że popełnię jakieś błędy. Wymarzyło mi się połączenie bordowo(lub fioletowo)-pomarańczowe na stanowisku słonecznym, które żurawki są najwytrzymalsze, najpiękniejsze i w ogóle naj ), jeśli chodzi o tę kolorystykę? Czy obsidian i georgia peach czy np peach flambe i midnight rose? A może purple i southern comfort? Czy jeszcze jakaś inna kombinacja? Czy są żurawki jasne (limonkowe i żółte), które dobrze znoszą słońce, czy takie stanowisko to przegrana sprawa przy jasnych kolorach? Citronelli za diabła nie mogę nigdzie dostać , przeglądałam sklepy internetowe, allegro, szkółki i nic.Czy to taka rzadka i trudna do kupienia odmiana? która z jasnych żurawek: lime marmalade,lime pie i lime rickey jest najładniejsza? Pytam o nie w kontekście stanowiska półcienistego. Z jednego pytania zrobiło sie 10 pytań "do", Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
____________________
Ania
Sebek 12:37, 01 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że pierwsze połączenie będzie najlepsze - obsidian i georgia peach do słońca
Ja mam lime rickey na wystawie płd - wsch - także słońce znoszą dobrze.

Tyle wiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ania_79 13:18, 01 lip 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Dziękuję To bordowo-pomarańczowe połączenie chciałam zastosować właśnie na pd-wsch, na początku myślałam nad obsidian-lime , ale wykluczyłam ze względu na słońce, a teraz to już sama nie wiem, może jednak obsidian lime a nie georgia -obsidian? za dużo ładnych odmian. Sebek, a czy masz może Citronelle? Rzeczywiście jest tak piękna jak na zdjęciach i warto jej szukać czy lime rickey jest równie ładny?
____________________
Ania
Sebek 13:23, 01 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Citronelli też w moich okolicach nigdy nie było. Tez miałem zamiar je mieć, ale się nie udało. I dlatego ma lime rickey. Citronelle jest całkiem żółta i ma większe liście, ale na żywo jeszcze nie widziałem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 19:09, 18 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Żurawka Heuchera Electric Lime (chyba?)

____________________
paweł
Sebek 19:12, 18 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak dla mnie to ona - śliczna jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 13:34, 29 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Mam niedawno posadzone żurawki. Niektóre rosną pięknie, niektóre gorzej, a 2-3 sztuki w ogóle.
Zaglądałam w środek, nie idę im nowe listki. Są zawiązki, ale od tygodnia stoją i zaczynają wyglądać jak zasuszone. Dać im spokój, odrosną, czy wywalać?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies