Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

Rudolfina 12:32, 06 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo wąziutko na tej pierwszej rabacie, nie lepiej było posadzić tam jakieś pnącza, i dołem bodziszki? Hortensje duże rosną, docelowo będą się tam męczyć, podobnie jak drzewka zwłaszcza, że mają beton od dołu i za pleckami.
Rozumiem, ze miejsce było problematyczne do obsadzenia, ale już były takie na tym forum pokazywane, trzeba by tylko poszukać jak sobie poradziły z nimi ogrodniczki
Sorki, że nie pochwaliłam, ale tak mi przyszło na myśl od razu, a staram się pisać szczerze co myślę.

Co do Ambrowca kolumnowego poproszę o fotki listków i drzewka z bliska, bo ja z daleka ślepa, a coś za drobniutkie i w innym kształcie mi się wydają niż ma ambrowiec. Mam kolumnowego u siebie to wiem jak wygląda, i na pewno nie rośnie w takim tempie. Wołaj mnie koniecznie na te listki


Zgadzam się, że rabata wąska (60cm) i problematyczna. Na razie obsadzenia zostają. Jak będzie im ciasno to będę przesadzać Długo myślałam co tam posadzić i to było jedyne rośliny z proponowanych, które mi odpowiadały. Chciałabym żeby zarosły widok na sąsiedni dom, ale nie mogły to być pnącza na ogrodzeniu bo ogrodzenie jest sąsiada.

Ambrowca obfocę jak wrócę z pracy. Wsadzany zeszłą jesienią, przebarwienia i zapach liści były typowe jak u ambrowców. Mam jeszcze jednego kolumnowego w odmianie Paarl, kupionego wiosną jako duże już drzewo. Liście ma identyczne. Ale poczekam jeszcze na Twoją opinię

____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 16:02, 06 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Mam kolumnowego u siebie to wiem jak wygląda, i na pewno nie rośnie w takim tempie. Wołaj mnie koniecznie na te listki


Mam zdjecia ambrowca. Zapraszam do mojego watku
____________________
Edyta Pachnący ambrą
ajka 21:32, 09 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo wąziutko na tej pierwszej rabacie, nie lepiej było posadzić tam jakieś pnącza, i dołem bodziszki? Hortensje duże rosną, docelowo będą się tam męczyć, podobnie jak drzewka zwłaszcza, że mają beton od dołu i za pleckami.
Rozumiem, ze miejsce było problematyczne do obsadzenia, ale już były takie na tym forum pokazywane, trzeba by tylko poszukać jak sobie poradziły z nimi ogrodniczki
Sorki, że nie pochwaliłam, ale tak mi przyszło na myśl od razu, a staram się pisać szczerze co myślę.

Co do Ambrowca kolumnowego poproszę o fotki listków i drzewka z bliska, bo ja z daleka ślepa, a coś za drobniutkie i w innym kształcie mi się wydają niż ma ambrowiec. Mam kolumnowego u siebie to wiem jak wygląda, i na pewno nie rośnie w takim tempie. Wołaj mnie koniecznie na te listki


Ambrowiec ma przede wszystkim wyróżniającą się korę, też mam u siebie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:33, 09 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
anitan napisał(a)
było

jest


było


jest


było

jest


było

jest


Tylko podziwiać. Pięknie. Gratuluję.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
karbas 10:11, 15 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2020
Posty: 8
Jak oglądam te wszystkie Wasze metamorfozy to powoli mi kiełkuje i w naszym ogrodzie taka na przyszły rok. Mam nadzieje, że znajdziemy na to czas i również pochwalimy się swoją pracą tutaj.
Wiolka5_7 11:13, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
Moje metamorfozy...

2013


2020




____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:20, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
2019



2020




____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:31, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
2019



2020





____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:40, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517






____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:45, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
wrzesień 2019


wrzesień 2020


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies