Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

Wiolka5_7 12:01, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ta część ciągle w budowie...

2015


2020






Koniec
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 12:25, 15 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Wiola cudnieZe smakiem, red baron w tej masie robi wrażenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AlinaP 13:08, 15 wrz 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Wiolka5_7 napisał(a)
wrzesień 2019


wrzesień 2020



Witaj, Wiolu. czy molinie tu zastosowane to Cordoba? W jakiej odległości od siebie je sadziłaś? Tworzę spontaniczną rabatę już od maja, a raczej powiększam. Posadziłam 5 molinii Cordoba i też bodziszek Rozanne.
Nie pisałam w Twoim wątku, ale podziwiam Cię za konsekwencję. Efekt metamorfozy powalający.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Wiolka5_7 20:50, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiola cudnieZe smakiem, red baron w tej masie robi wrażenie


Sylwia pięknie dziękuję oj tak Red baron robi wrażenie,bardzo go lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:04, 15 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
AlinaP napisał(a)

Witaj, Wiolu. czy molinie tu zastosowane to Cordoba? W jakiej odległości od siebie je sadziłaś? Tworzę spontaniczną rabatę już od maja, a raczej powiększam. Posadziłam 5 molinii Cordoba i też bodziszek Rozanne.
Nie pisałam w Twoim wątku, ale podziwiam Cię za konsekwencję. Efekt metamorfozy powalający.
Pozdrawiam


Witaj Alu

Te molinie to 'Fontäne' ciężko im zrobić ładną fotkę
Posadzone są 3 szt. co ok. 2 m.

Cordoba z fotek podobna,też śliczna
Molinie uwielbiam,bo są cudne i mało wymagające a bodziszki Rozanne to też moja miłość od niedawna,z malych sadzonek urosły już takie duże,no i kwitną od czerwca non stop

Właśnie o to mi chodzilo,żeby ogród był spójny, no i mi się podobał i doszłam do tego etapu metamorfozy też mnie powalają fajnie sobie obejrzeć Przed i Po

Dziękuję Alu za pochwały
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 21:42, 15 wrz 2020


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Absolutnie zachwycające! Frontowa rabatka miodzio, pamietam jej wcześniejsze odsłony.
Jedno mi powiedz Wiolko - jak osiągnęłaś efekt buszu na rabatach za domem w rok???
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
AlinaP 21:48, 15 wrz 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dzięki za odpowiedź. Pojechałam z myślą kupienia 5 szt. Fontane, jednak zmieniłam na Cordobę. Ciekawe, czy osiągnę efekt o jaki mi chodzi, bo posadziłam ciut gęściej.
Już miałam w rękach 1 Fontane, ale nie mam na nią sensownego miejsca. Będę obserwować u Ciebie.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Wiolka5_7 07:46, 16 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Judith napisał(a)
Absolutnie zachwycające! Frontowa rabatka miodzio, pamietam jej wcześniejsze odsłony.
Jedno mi powiedz Wiolko - jak osiągnęłaś efekt buszu na rabatach za domem w rok???


Dziękuję za zachwyty

Podstawą jest dobre przygotowanie gleby... jeśli się posadzi w kiepskiej glebie to rośliny będą kiepsko rosły a jak będą miały żyzną glebę to efekty widać już po roku sama się o tyn przekonałam

Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 07:51, 16 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
AlinaP napisał(a)
Dzięki za odpowiedź. Pojechałam z myślą kupienia 5 szt. Fontane, jednak zmieniłam na Cordobę. Ciekawe, czy osiągnę efekt o jaki mi chodzi, bo posadziłam ciut gęściej.
Już miałam w rękach 1 Fontane, ale nie mam na nią sensownego miejsca. Będę obserwować u Ciebie.
Pozdrawiam




Ja wybrałam tą odmianę,chociaż w necie mało o niej piszą ,bo właśnie chciałam uzyskać na tej rabacie wyższe piętro ,no i efekt fontanny i wstrzeliłam się w stu procentach.... uzyskałam efekt o jaki mi chodziło

Tę molinię Fontane właśnie trzeba posadzić w takim miejscu, aby była widoczna z każdej strony ,żeby ją można było podziwiać ona potrzebuje miejsca,bo po deszczu kwiaty się rozkładają w piękna fontannę...

Wiesz nie sygeruj się moim rostawem,bo mi na tej rabacie pasowały 3 szt. więc tak posadziłam

Nie żałuj,że kupiłaś Cordobę ,ona tak samo piękna, zresztą jak wszystkie molinie

Pozdrawiam

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AlinaP 08:48, 16 wrz 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dokładnie tak. Mam darowaną kiedyś molinię odmiany nieznanej. była już w różnych miejscach, ale przed wejsciem do domu dopiero zachwyca. Codziennie ją oglądam. to pewnie Sky Racer I ta gra światła
Pozdrawiam.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies