Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

Judith 09:19, 16 wrz 2020


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiolka5_7 napisał(a)


Dziękuję za zachwyty

Podstawą jest dobre przygotowanie gleby... jeśli się posadzi w kiepskiej glebie to rośliny będą kiepsko rosły a jak będą miały żyzną glebę to efekty widać już po roku sama się o tyn przekonałam

Pozdrawiam



To sie wie. Ale bardziej chodziło mi o tę odwagę sadzenia OD RAZU różnych roślin i to w taki sposób, ze rosnąc tworzą piękny efekt, a nie groch z kapusta z przewagą kapusty . U mnie tworzenie rabaty trwa kilka sezonów. Z ostrożności zostawiam roślinom dużo miejsca, a potem mam łysawo zanim sie rozrosną. Zmieniam koncepcję. Przesadzam, dokupuję. Twoje nie dość, ze rozrosły sie nieprzyzwoicie, to jeszcze od razu w dużej i pięknej masie. Ja po kilku latach zajmowania sie ogrodem stwierdzam, ze mam jedna kompletną rabatę - kompozycyjnie, z lekkim, acz uporządkowanym buszem. Jedną! - a ogród ma 1700 metrów z czego trawnik jest w mniejszości...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 09:20, 16 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
AlinaP napisał(a)
Dokładnie tak. Mam darowaną kiedyś molinię odmiany nieznanej. była już w różnych miejscach, ale przed wejsciem do domu dopiero zachwyca. Codziennie ją oglądam. to pewnie Sky Racer I ta gra światła
Pozdrawiam.


Ja też codziennie jak idę chodnikiem to się zachwycam moliniami
jeszcze czekam na jesienne przebarwienie
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:54, 16 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Judith napisał(a)



To sie wie. Ale bardziej chodziło mi o tę odwagę sadzenia OD RAZU różnych roślin i to w taki sposób, ze rosnąc tworzą piękny efekt, a nie groch z kapusta z przewagą kapusty . U mnie tworzenie rabaty trwa kilka sezonów. Z ostrożności zostawiam roślinom dużo miejsca, a potem mam łysawo zanim sie rozrosną. Zmieniam koncepcję. Przesadzam, dokupuję. Twoje nie dość, ze rozrosły sie nieprzyzwoicie, to jeszcze od razu w dużej i pięknej masie. Ja po kilku latach zajmowania sie ogrodem stwierdzam, ze mam jedna kompletną rabatę - kompozycyjnie, z lekkim, acz uporządkowanym buszem. Jedną! - a ogród ma 1700 metrów z czego trawnik jest w mniejszości...




Z tą częścią wjazdową to było tak,że ona była zaplanowana na tip top etapami , bez pośpiechu i dlatego myślę,że mi wyszła i nie było na niej dużych przeróbek ....a wiadomo rośliny nie przesadzane rosną szybciej... stąd ten buszzz

A inne rabaty jak robiłam w pośpiechu i bez planu to uwierz mi ,że i ze 3 razy przerabiałam tak jak Ty ... a teraz jak robię kolejne rabaty bez pośpiechu i z planem to na gotowo,bo mi się podoba

Dojdziesz do tego etapu co ja,że kolejne rabaty będziesz tworzyć już bez większych przeróbek.... moje początki ogrodu były słabe ,ale koniec końców poszłam w dobrą stronę odnalazłam swój styl , no i duża zasługa Ogrodowisk,bo bez niego nie miałabym teraz takiego pięknego ogrodu
Twój ogród dużo większy, u mnie to ok. 700 m2 z trawnikiem....

Powodzenia !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
daszum 14:47, 25 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Wiola pięknie masz i już
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Wiolka5_7 19:08, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
daszum napisał(a)
Wiola pięknie masz i już


Danusiu pięknie dziękuję !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ivan_ll 15:43, 27 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 1
Witam

to i jak wrzucę swoje " przed i po ". Mam wrażenie z każdym rokiem przybywa co raz to więcej pracy.


Przed






Po






sylwia_slomc... 16:49, 27 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Cudny domek i pięknie do niego dopasowany ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 17:13, 27 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Bardzo mi się podoba ta metamorfoza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
MagLu 08:25, 05 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 19
Psze Pani, pięknie jest
BASIA8 12:25, 05 paź 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Rewelacyjnie jest
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies