Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

Canada12 00:03, 13 sie 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
grama napisał(a)
I jeszcze to.




Powalająca metamorfoza chciałbym taki teren.
____________________
Luki 16:30, 15 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Świetnie ogląda się tak niesamowite zmiany w ogrodach
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Elik 21:13, 15 sie 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Super wątek. Przeglądam od początku. Uwielbiam oglądać wszelkie „przed” i „po”, zwłaszcza że u mnie to jak na razie same przed Oj, muszę pocykać fotek mojego klepiska….będzie na potem jak już będzie jakieś „po” hi hi.

Ale post Madżenki z perspektywą czasową poprawił mi humorek i uświadomił, że na powstanie ogrodu po budowie potrzeba czasu i nie ma bata, nie przeskoczy się tego i tyle.

W każdym razie Wasze metamorfozy są niesamowite i widać ile pracy włożyliście!

I jeszcze powiem; znalazłam fajne inspiracje na warzywniaki…asica, magda, kaisog…. dzięki!
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
przemek24 22:01, 17 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 3
To pierwsza rabata jaką zrobiliśmy co o niej sądzicie ?
MarekW 22:33, 17 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Artystycznie pięknie, ale jakby roślin mało i póki co to są tylko dodatkiem do pięknie ułożonej ściółki, ale mam nadzieję, że docelowo to będzie odwrotnie, czyli piękne rośliny i dodatkowo podkreślone fajną ściółką czy to z kory czy kamieni
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
przemek24 22:42, 17 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 3
Dzięki tylko że to tydzień temu zostapo zrobione a roślinki sie rozrosną bo są bardzo młode .
Dlatego mają troche przestrzeni a za jakieś 2 lata będzie tam gęściej
Enya73 22:46, 17 sie 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
A ja szczerze się wypowiem, skoro ktoś pyta o zdanie, że wg mnie trochę to przerysowane, nie widzę tu harmonii, ani kompozycji, po prostu zbiór jakichś tam roślin, ale jeśli gospodarzowi się podoba, to najważniejsze
Druga sprawa, to taka techniczna. Jak będą Ci kłaść elewacje, to jest duże ryzyko, że Ci zniszczą te rabaty. Pomyśl o tym wcześniej, jak zabezpieczyć ten żwirek, korę i rośliny.

Pozdrawiam serdecznie

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
przemek24 23:07, 17 sie 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 3
Dziękuje bardzo za konstruktywną krytyką bardzo to cenię . Jeżeli chodzi o przerysowanie to po prostu chciałem sprawdzić czy to co ma sie w głowie można prznieś na ziemie . A cała rabata ma być dopełnieniem półokrągłego tarasu którego nie widać na zdjęciu i będzie z nim połączona . A jeśli chodzi o rośliny to chciałęm połączyć rośliny kwitnące z iglakami i bylinami
Canada12 00:17, 18 sie 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
Bardzo fajny pomysł za rok u mnie na rabacie się taka mieszanka kory znajdzie i kamyczki
____________________
Slawko 08:37, 18 sie 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Enya73 napisał(a)
A ja szczerze się wypowiem, skoro ktoś pyta o zdanie, że wg mnie trochę to przerysowane, nie widzę tu harmonii, ani kompozycji, po prostu zbiór jakichś tam roślin, ale jeśli gospodarzowi się podoba, to najważniejsze
Druga sprawa, to taka techniczna. Jak będą Ci kłaść elewacje, to jest duże ryzyko, że Ci zniszczą te rabaty. Pomyśl o tym wcześniej, jak zabezpieczyć ten żwirek, korę i rośliny.

Pozdrawiam serdecznie



Anita ma rację. Ta "rabata" wywołuje u mnie takie emocje, że lepiej nie będę o nich pisał
Mam nadzieję, że kiedyś dojdziesz Przemku do wniosku, że to wygląda po prostu kiczowato. Człowiek w końcu uczy się na błędach. Napisałeś również, że rabata ma nawiązywać do tarasu, może te 3 półokręgi jakoś nawiązują ale ta rabata z "esami-floresami" nie jak ma się do tarasu a co dopiero do całości. Proszę Cię Przemku nie odbierz mojej oceny źle, tylko jako moje własne odczucia. Pozdrawiam

Mam również nadzieję, że i Canada się rozmyśli
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies