Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nauka projektowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Nauka projektowania

Syla 22:27, 13 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Danusiu jesteś WIELKA ))))) bardzo dziękuję. Kostki jeszcze nie ma , pole do manewru ogromne. Muszę zacząć malować w kolorze Powstaje wówczas piękny wizerunek. Fajne linie . I powiem, że odpowiednie do chociażby schodów i balkonu w lekkim półokrągłym kształcie. Rozumiem konsekwencja w kształcie obowiązuje również, albo prosta linia albo zaokrąglenia . Pokażę zdjęcie od frontu domu.





Uploaded with ImageShack.us

Od strony ogrodu zdjęć nie posiadam jeszcze.
Postaram się jutro pokazać jeszcze jeden pomysł , ale tym razem w kolorach jak Danusia.

I jeszcze jedno zdjątko, ujęcie ze schodów domu na wjazd na posesję.





____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
alinak 21:39, 03 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
co do kokornaku podpowiadam że pali go ostre słońce i liście brzydko wyglądają ja bym obstawiała winobluszcz pięciolistkowy a ten się akurat jesienią pięknie przebarwia w słońcu
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
kaska_kadysz... 23:00, 03 lut 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Ja bym dała liniom rabat trochę więcej energii, napięcia.. w wolnych chwilach - po sesji może odważę się pokazać swoje propozycje
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Gardenarium 00:02, 04 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie, my tu sobie tak odręcznie rysujemy na żywo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 08:58, 16 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Poprzedni projekcik jeszcze nie skończony ale na pewno dojdzie do finiszu

A teraz pokażę jeszcze jeden. Oceńcie go Kochani na każdy sposób. Działka ma 36m/dł i jedynie 11,5m/szer. Powierzchnia do zagospodarowania zieleńcem jest nie wielka.






świerk serbski (1)
świerk kłujący (7)
świerk kłujący (7a) szczepiony na pniu
sosna bośniacka (32)
sosna bośniacka (33)
wiśnia pospolita (2)
brzoza pożyteczna (26)
cis pospolity żywopłotowy (3)
irga szwedzka (15)
trzmielina Fortune'a szczepiona na pniu (16)
tawuła japońska (25)
tawuła szara (29)
pęcherznica kalinolistna odm.czerwona (30)
pęcherznica kalinolistna odm. Żółta (31)
lawenda wąskolistna (11)
bergenia sercowata (13)
wrzosiec żółtych kwiatach (12b)
wrzosiec czerwonych kwiatach (12a)
wrzosiec o białych kwiatach (12c)
różanecznik odm.o białych kwiatach (24a)
różanecznik odm.o czerwonych kwiatach (24b)
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 20:00, 16 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwio, ja bym tylko się czepnęła świerków kłujących tych dużych, ja już ich od lat nie sadzę z powodu wielkości, atakami przędziorków, ogałacaniem się dolnych gałęzi. Zamiast tego świerki serbskie - ok. No i nie przepadam osobiście za sosnami. Pewnie bym je zastąpiła choinami kanadyjskimi. Sosny z powodu obsypujących się igieł od sierpnia. Niezbyt ładnie wyglądają jak siedzą takie brązowe na drzewie

Ślicznie rozrysowane, na rogu lawenda jest Układ roślin też jest bardzo ładny.
Pomyśl jeszcze nad pęcherznicami, czy ich nie zamienić, ale sama nie wiem na co, bo miało być założenie czerwono - żółto?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 21:28, 16 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dzięki Danusiu za to że zajrzałaś Jeśli chodzi o świerk kłujący to zaplanowany był "Glauca Globosa" a sosna bośniacka "Compact Gem". Wiem Danusiu jakie preferujesz rośliny i ja się do nich przychylam , bo mnie ujęły po prostu. Natomiast "K" kręci noskiem i nie chce teraz świerka serbskiego bo twierdzi , że ma za małą działkę na tak duże drzewa i że zacieni jej taras.
Także wymyślam nowe nasadzenia . Dziękuję Danusiu za pochwałę , ma to dla mnie ogromne znaczenie. Okropnie polubiłam to rysowanie i planowanie i dobrze, że mam tyle koleżanek które potrzebują mojej pomocy mam co robić przynajmniej

Nie koniecznie kolory czerwono żółto.

W drugiej koncepcji będą trawy i rezygnuję ze świerków, sosny i ilości pęcherznic. Zastosuję może derenia białego 'Elegantisima' z brabantem , trawą . Zobaczymy co z tego wyjdzie . Nie bardzo mam pomysł na połączenie z czymś brzozy ?

'K" kręci noskier również na thuje ręce opadają

Jak coś wypocę to zamieszczę obrazek

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 15:19, 17 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwia, do traw i derenia (fajną odmianę wybrałaś) dodaj hortensje. Wtedy lubiłam Anabelkę, ale teraz bym dała Limelight. To idealny zestaw. Tu widać to na zdjęciach. Może psiapsiółce się spodoba.



Z iglastych daj jej szlachetne cisy.

Do brzozy pasują też hortensje, hosty z białymi obrzeżami.



Ja bym jej zrobiła w moim stylu, wielkie kule bukszpanowe dodaj. Strzyżone cisy, przed nimi hortensje, albo różaneczniki. W słonecznych miejscach trawy, Limelight, derenie, kule plus pachysandra a w niej tulipany białe liliokształtne. Dodatkowo w innym rejonie lawendę i jeżówki.

Co do świerka, jakby był potrzebny to można posadzić karłową odmianę świerka serbskiego "Nana" która wyrasta do 3 m po 10 latach. Albo wielki stożek z cisa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:20, 17 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli kręci nosem na tuje to zawsze sprawdza się cis, to towar z najwyższej i najlepszej półki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 17:31, 17 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wielkie dzięki Danuś. Masz rację , cis jak najbardziej , zaplanowałam je na żywopłoty. Co do bukszpanu to nie sądzę żeby była chętna (typ leniucha na potęgę), nie będzie tego formowała wiem to na pewno

Myślę że zamiast świerka serbskiego obok brzózek wynegocjuję świerka 'Nana''. Natomiast wokół brzózek zostanie tawułka bo to jest strona południowo-zachodnia chyba że funkia to zniesie.

Zamiast różanieczników dodam hortensję , tulipany i krokuski w odcieniu niebieskim i białym, jeżówki subcio .

Zdradź mi jeszcze tajemnicę odnośnie tej trawy . Jak brzmi jej imię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies