Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nauka projektowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Nauka projektowania

Syla 23:26, 01 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ostatnie zdjęcia z zakończenia prac przy skarpie : posadzona lawenda i kosodrzewina





Uwieńczeniem zakończonych prac przy łezce jak to nazwałam są 3 szt rozplenicy japońskiej , na razie tyci, tyci ale mam nadzieję , że wkrótce rozbłyśnie

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joku 09:02, 02 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Prosty, ale jakże ładny pomysł przy użyciu tylko 3. gatunków roślin. Już sobie wyobrażam jak lawenda zakwitnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Yacek 23:20, 02 maj 2011


Dołączył: 27 kwi 2011
Posty: 19
Skalniak wygląda bombowo, tak trzymajcie!
Zazdroszczę Wam tej ilości kamieni, w tak świetnym wybarwieniu. U nas na Pomorzu takich nie ma, albo ja bynajmniej nie widziałem. Korę widzę też macie taką fajną grubą, może polecisz mi dostawcę lub producenta?
____________________
Jacek - Tu na razie jest ściernisko, ale będzie...
Linka 07:09, 03 maj 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sylwia a co będzie w tej części bez kory?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Syla 08:08, 03 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Linka napisał(a)
Sylwia a co będzie w tej części bez kory?


Ze względu na to, iż opady śniegu są ogromne a kolega do odśnieżania używa sprzętu na kółkach to zostawiłyśmy pasmo trawy na legowisko śniegowe.
Natomiast przy solaże rozciąga się gołe pasmo kamieni - tam jest zrobiony drenaż na spływającą ze skarpy wodę. Wzdłóż tego drenażu wkopiemy na całej długości cztery donice w których posadzimy żółte plamy rozchodników.

Także powstaną takie dwa kolorki na poziomach - niżej niebieska lawenda , lekko powyżej żółty rozchodnik ? szukam czegoś fajnego po szkółkach
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 08:10, 03 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Yacek napisał(a)
Skalniak wygląda bombowo, tak trzymajcie!
Zazdroszczę Wam tej ilości kamieni, w tak świetnym wybarwieniu. U nas na Pomorzu takich nie ma, albo ja bynajmniej nie widziałem. Korę widzę też macie taką fajną grubą, może polecisz mi dostawcę lub producenta?


Na tak małe ilości kory zaopatrywałam się w szkółce natomiast jak dotrę do producenta to chętnie się podzielę namiarami
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 08:15, 03 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Joku napisał(a)
Prosty, ale jakże ładny pomysł przy użyciu tylko 3. gatunków roślin. Już sobie wyobrażam jak lawenda zakwitnie.


Z niecierpliwością Jolu czekam na efekty posadzonej trawy rozplenicy japońskiej szt 3. Mam nadzieję , że ta ociupinka może choć ciut ciut podrośnie w tym sezonie

Zobaczymy jak to się wszystko poprzyjmuje. Dobrze, że mam możliwości sobie poeksperymentować.
Szykuje się ogród następnej psiapsiółki hehehe i potem następny
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joku 09:56, 03 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135

Powodzenia w realizacji nowych ogrodów!
Ja też kupiłam rozplenicę, taką opakowaną w folię. Myślałam że nic z niej nie będzie, ale ostatnio pojawiły się zielone listki. Mam nadzieję że i te twoje i moja ładnie się rozrosną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 00:05, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyli skarpa teraz musi zarosnąć. Rozplenice rosną duże, nie obawiaj się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 00:35, 15 lut 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kochani- odświeżę wątek, szukam na forum czy jest wzmianka na temat programów do projektowania ogrodów. czytałam nieraz wypowiedzi i nie pamiętam, teraz trudno znaleźć.

Pobawiłabym się, ale nie wiem co kupić, który program wybrać. Dziś znalazłam w necie Garden Compeser 3D DVD,
lub 3 Plus. Czy program Techland Twoje studio projektowe 2: ogrody i działki. może jeszcze inne polecacie.

Będę miała dużo czasu mogę trenować na pulpicie, Tej wiosny mam zapomnieć o pracy w ogrodzie po wypadnięciu barku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies