Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nauka projektowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Nauka projektowania

Syla 23:17, 21 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Joanka napisał(a)
Może onętki ? Miałam kiedyś, swojsko było


Pamiętam onętki w ogrodzie na wsi u mojej babci i maki hmm i pieczone placki na blasze .... mniam . Rany kiedy to było .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:20, 21 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dopisuję do listy , masz rację są śliczniusie .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joanka 23:21, 21 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
goniak 10:33, 22 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wydaje mi się, że ta skarpa jest dosyc stroma, czy tak ??
Osobiscie unikałabym form strzelistych i takich, które po posadzeniu będą się znacznie odchylały w przeciwna stronę do stoku skarpy, bo może to zaburzac estetykę kompozycji.
Ja bym tę skarpę obsadziła u samej góry dużymi plamami floksa szydlastego(zimozielony),poniżej różą okrywową Fairy Dance przeplecioną choiną kanadyjską (Yedelloh lub Nana).
Na rabatę-łezkę dałabym w zarysie kostrzewę siną a dalej jałowiec płożący Holger poprzetykany jałowcem (pionowym) Gold Cone.
Na styku rabaty i skarpy możnaby dac ze 3 kępy rozplenic.

____________________
Małgosia mój zielony świat
tyna 10:38, 22 lut 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
no, co Gosia, to Gosia! konkretnie
____________________
pozdrawiam :)
goniak 11:37, 22 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Taki szybki, odręczny mazak



Tak się prezentuje róża okrywowa na tle kamyków

____________________
Małgosia mój zielony świat
Syla 12:00, 22 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
goniak napisał(a)
Wydaje mi się, że ta skarpa jest dosyc stroma, czy tak ??
Osobiscie unikałabym form strzelistych i takich, które po posadzeniu będą się znacznie odchylały w przeciwna stronę do stoku skarpy, bo może to zaburzac estetykę kompozycji.
Ja bym tę skarpę obsadziła u samej góry dużymi plamami floksa szydlastego(zimozielony),poniżej różą okrywową Fairy Dance przeplecioną choiną kanadyjską (Yedelloh lub Nana).
Na rabatę-łezkę dałabym w zarysie kostrzewę siną a dalej jałowiec płożący Holger poprzetykany jałowcem (pionowym) Gold Cone.
Na styku rabaty i skarpy możnaby dac ze 3 kępy rozplenic.




Skarpa jest stroma. Te rozplenice mnie nurtują . Ogromnie mi się podobają ale nie wiem czy zniosą wiaterki , które tam sobie hulają Cała działka jest ukośnie położona. Jedynie z tyłu ogród jest nieco wypłaszczony.
Dzięki Gosiu za inwencję twórczą muszę sobie obaczyć każdą roślinkę na spokojnie.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
goniak 12:16, 22 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
U mnie też często wieją silne wiatry ale rozplenice dobrze rosną i nie są roztrzepane
____________________
Małgosia mój zielony świat
Syla 13:53, 22 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No to super bo ona mi się b.podoba dzięki za inf.
Co do nasadzeń to jednak skarpa w szerszej jej części dostanie jałowca tamariscifolię , a jej węższa część obsadzona będzie irgą . Nasadzenia będą rzadkie ze wzgl. na chęć wyeksponowania ładnych kolorowych kamieni różnych wielkości.
Natomiast na łezkę przewiduję kosodrzewinkę (3), lawendę (4), rozplenicę(1), a skalnika (żółta), rozchodnik (czerwony) (2).

Ewentualnie poprzeplatam gdzie niegdzie jałowiec z kosodrzewiną winter gold



Ale wiesz Gosiu , ta róża również jest obłędna Zapisuję ją do swojego zeszytu. Dzięki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 15:25, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwio, lawendę trochę przy sadzeniu wysuń do przodu, żeby jej kosodrzewina nie zadusiła tak pomiędzy Albo kosodrzewinę do tyłu w jałowce.

To będzie piękna skarpa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies