Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nauka projektowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Nauka projektowania

kaska_kadysz... 10:16, 21 lut 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
rudbekia jest żółta.. a jeżówka purpurowa to przecież synonim rudbekia purpurowa
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
tyna 10:19, 21 lut 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
działaj, działaj, popatrzymy
____________________
pozdrawiam :)
Syla 17:32, 21 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Justyś , a doradzisz mi coś bo błądzę myślami i nie daje mi to spokoju?

Może zostawić jeden kolor na skarpie czyli zielony dotyczy to jałowca "Tamariscifolia" a na łezce trzy kolorki ? niebieski - lawenda, żółty - rudbekia i skalnica andersa "Triumph".
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
tyna 18:22, 21 lut 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
oj, Sylwuś
zostawiłabym mniej gatunków na górze skarpy, może dwa...już "urozmaiceniem" jest sama płaszczyzna nasadzeń...czyli skarpa...i kamienie...
Małgosia (goniak) np u mnie, radziła by stosować linię falistą. Jak popatrzyłam na tę skarpę, to w pierwszej chwili zobaczyłam rośliny w takim układzie, przeplatające się faliście nasadzenia, mało gatunków...ciężko mi sprecyzować myśli, tak na szybko.... myślę po prostu formami, kształtami, kolejnością planów.... bardziej niż kolorami...
no uspokój się
i taka to niby tajemnica, hi, hi

A widziałaś nowy ogród wokół Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie? nie mam w tej chwili dostępu do swoich zdjęć...nie pokażę...
____________________
pozdrawiam :)
Syla 18:44, 21 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A wiesz , w pierwszej wersji były falowe nasadzenia na tej skarpie w mojej głowie. Ale po wielu wielu przemyśleniach , hmmm kurcze wydaje mi się że jeden kolorek może "spasi" . Zdjęcie nie jest wiarygodne bo ta skarpka jest niewielka tylko długa. W jej zawężeniu będzie irga również rzadko nasadzana. No i tak sobie pomyślałam że może wystarczy ten jałowczyk co ? Te kamienie takie kolorowe ? hmmm.....

Nie widziałam tego ogrodu ale luknę w internecie może coś wyszukam . Dzięki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 18:49, 21 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a co położycie pod kamole?agro?bo ja się zastanawiam co u siebie położyć?no właśnie Sylwia, sorki, że w tym wątku, ale czy na moją skarpę układąc kamienie, jak teraz jest u Ciebie?
____________________
U Matki
Syla 19:01, 21 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Koleżanka już położyła agrowłókninę i nie będzie jej ściągać ponieważ kamienie już ładnie przywarły. Natomiast doradziłam jej aby w miejsca nasadzenia wyjmować kamienie wycinać agro i po wsadzeniu roślinki nie przykrywać już agro. Także agrowłóknina będzie jedynie pod samymi kamieniami.
W tym przypadku gdyby zdjęła kamienie z całej skarpy mogła by się jej całkowicie osunąć.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 21:57, 21 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak są same jałowce to ładnie wygląda nieregularne porozrzucanie kolumnowych żóltych cisów.

Takie żółte ołówki w niebieskim morzu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 22:08, 21 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Domyślam się Danusiu co masz na myśli i jak by to wyglądało , brzmi nieźle tylko czy nasadzenia w łezce pod skarpą do tego tła by pasowały (pokazane na rysunku) . Musiało by być jakieś jednolite nasadzenie np. kostrzewy sinej?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 22:26, 21 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)
A jeżówka występuje w żółtym kolorze ? hmm ... mądra literatura wymienia tylko białą i różową ?


Występuje http://www.terranovanurseries.com/growers/echinacea-c-82_22.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies