Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Czym wyłożyć taras i balkon?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym wyłożyć taras i balkon?

magos 19:54, 26 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Chodzić po nagrzanym drewnianym tarasie-cudne.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
danka1971d 21:12, 26 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
I to jest właśnie to,że można sobie gołą nóżką po ciepłym tarasie podreptać! Też chcemy w tym roku położyć na tarasie deskę egzotyczną.Piękna i trwała,a poza tym uwielbiam rzeczy naturalne,takie jak kamień,drewno,wiklina...
Jedyny mankament to cena,ale myślę,że posłuży na lata.
____________________
-Danka- Mój zielony świat
szefleeera 22:05, 06 mar 2012


Dołączył: 21 sty 2012
Posty: 7
Drogie Panie,a co sadzicie o modrzewiu polskim,albo syberyjskim? czy jest on wytrzymały i praktyczny jeśli chodzi o deski tarasowe? Koleżanka zastanawia się na drewnianym tarasem,a ja w ślad za nią zaczęłam się tym interesować
dajana 21:59, 09 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dziękuję Danusiu za ostrzeżenie,,, jak dobrze że zapytałam ,uratowałaś mnie przed najgorszym błędem którego bym sobie nie wybaczyła. Będzie więc moje ukochane drewno mam wprawę w malowaniu, sama pomalowałam swój drewniany domek łącznie z impregnacją.
Taras mam w całości zadaszony, druga cześc będzie chyba z kamienia nie ma zadaszenia więc to chyba dobry wybór. Przede mną tyle wyborów, a ja ledwie sobie radzę. Sama zmagam się ze wszystkim od budowy począwsz, ale chciałabym się pochwalić schodami i ganeczkiem. Brak jeszcze barierek, ale niebawem i one będą. Mój dom nabierze odpowiedniego klimatu. Schody mam z kamienia polnego płomieniowanego. Nie są śliskie, choć w zimie kiedy były oblodzone, spadałam z nich
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:11, 09 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
[img
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:14, 09 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Taras prezentowałby się chyba nie gorzej z tym kamieniem .,może komuś się taki taras spodoba ?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 23:13, 09 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Danusiu twój taras z kostki granitowej jest śliczny, mnie również się podoba. Nie mogę jednak załozyc jej u siebie. Taras będzie miał schody,, nie duzo moze dwa ale to nie wszystko ,słupy drewniane podtrzymujące dach będą białe, obłożone szlifowanymi deskami ,barierki w tym samym kolorze

Nie pasuje mi inny niż drewniany do całości. Moim marzeniem były zawsze drewniane okna z okiennicami Spełniłam to marzenie ,drewno na tarasie jest drugą jego częscią ,,choć kusił mnie kamień ale już mi przeszło. Kostka granitowa natomiast będzie na podjeżdzie do garażu oraz prowadząca ścieżka do drzwi wejściowych Może jeszcze przy ścianie budynku, ale niewielka .

Reszta ogrodu wielką niewiadomą bo póki co to nie wiem co z tym fantem zrobić. Dopóki nie skończę wszelkich wykopów nic nie wiem . Czeka mnie odprowadzenie wody z rynien ale to wcale nie jest proste zadanie bo mój teren to same kamienie. Koparka znowu zryje mi cały ogród ,,to ostatnie wykopy. Potem usypanie skarpy na ścianie wschodniej aby podwyższyć teren w celu ochrony przed spływającą wodą deszczową z sąsiadującą działką powyżej. Inaczej woda będzie mi wymywała ziemie . Najgorszy mój problem to odpowiedni fachowy. Po prostu ich nie ma . Trafiam jak kulą w płot ,,co jeden to gorszy . Czego ja nie przeżyłam przez tą budowę , łącznie z ucieczką murarzy przed założeniem dachu . Całe szczęście ze zbliżam się do finiszu bo metą będzie dopiero ogród . Mam jedynie nadzieje że mąż mój wyzdrowieje na tyle, aby mógł chociaż cieszyć się i zając ogródkiem warzywnym. Resztę muszę dokonać sama, ale to inny temat .nie tarasowy
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Juzia 09:16, 10 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
dajana napisał(a)
[img


Ale w zimie chyba ślisko???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
hanka_andrus 09:23, 10 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Taras ładny,ale czy nie za wąski?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 09:59, 10 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Haniu - to są schody wejściowe

Justyna - Dajana napisała: schody mam z kamienia polnego płomieniowanego .Nie są śliskie choć w zimie kiedy były oblodzone spadałam z nich
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies