Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Czym wyłożyć taras i balkon?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym wyłożyć taras i balkon?

madlen 22:02, 19 mar 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
nie żartuj ,ja modrzew syberyjski kupiłam za metr 80 zł - 30 za deskę ?? - coś za drogo ,
aha a na tarasie gdzie zadaszony mam właśnie modrzew a niezadaszony - kostkę granit. , ale niezbyt ładnie położoną i jakoś tak dziwnie przerasta zielskiem - trudnym do wypielenia
Netka 08:22, 20 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
madlen deska długa na 2,40 także za metr wychodzi chyba jakieś 86 zł
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
madlen 11:47, 20 mar 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
dowiedz się jeszcze czy to modrzew czeski czy syberyjski? , wiadomo ten drugi lepszy
szefleeera 22:51, 01 kwi 2012


Dołączył: 21 sty 2012
Posty: 7
z tego co zrozumiałam modrzew jest jednak lepszy niż sosna,prawda?! A co sądzicie o dekach ryflowanych? czy taka standardowa ryflowana lepsza,czy kompozytowa? Czy to bez większej różnicy?
Gardenarium 01:37, 02 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Deska kompozytowa nie nadaje się, Po roku użytkowania na słonecznym tarasie u klientki, której właśnie projektuję ogród zrobiły się dziury, wypłowiała i kruszy się. Nadaje się tylko do wyrzucenia.
Nigdy tego nie kładliśmy i całe szczęście , nie przepadam za namiastkami czegoś naturalnego.

Modrzew jest lepszy niż sosna, dużo trwalszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 15:38, 03 kwi 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Też planujemy taras drewniany, ale chciałabym zastosowac drewno o jasnywm wybarwieniu,
Jakie najlepiej wybrać, egzotyczne są raczej dość ciemne, może sosna karelska albo modrzew syberyjski??
Wybór ma ogromne znaczenie dla mnie bo kolorystykę drewna na zewnątrz chcę ujednolicić z kolorystyką okien, a te chciałabym raczej w jasnym drewnie.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 22:53, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ten modrzew jakiś bardziej porządny mi się wydaje z opinii innych...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:48, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Modrzew zrobi się podobno srebrzysty- będzie bardzo ładnie wyglądał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 16:12, 09 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A ja mam inną uwagę dotyczącą tarasów, głównie do osób, które dopiero zaczynają budowę domu.
Warto poważnie się zastanowić, czy warto wydawać spore pieniądze na robienie fundamentów, wiele ton piachu i betonową płytę w miejscu, gdzie ma być taras.
Dlaczego? Z kilku powodów:
1. Tarasy robione ściśle według projektu bardzo często są dziwnie wąskie, mają 2-3 metry szerokości, stanowczo za mało, żeby wygodnie ustawić stół, krzesła, itp.
2. Są bardzo kosztowne i determinują miejsce tarasu a gdy się zamieszka często się okazuje, że wcale nie pasuje nam siedzenie pod domem, że lepiej spędza się czas z innej strony domu, np. bardziej w głębi ogrodu, bo tam, gdzie wybetonowano taras za mocno wieje, słońce grzeje za mocno/za słabo.
3. Betonowa płyta ogranicza możliwości wykończenia, na ogół kładzie się na niej gres az płytkami prędzej czy później nsą kłopoty.

Taras można zrobić nieporównanie niższym kosztem bezpośrednio na gruncie z kostki granitowej, betonowej, płyt tarasowych. Jak już się trochę pomieszka, to realnie można ocenić swoje potrzeby i zrobić wygodny, ładny taras.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:10, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiem tutaj, że zgadzam się z Basią, drewno jest bardzo kosztowne, potem jego konserwacja nastręcza wiele problemów, ale przed ich zrobieniem dobrze się zastanówcie, czemu on będzie służył. czy będziecie stawiać meble (stól i krzesła), zróbcie symulację z kartonu ( wielkość stołu plus krzesła) - takie "makiety" i wtedy dowiecie się, czy wielkość będzie wystarczająca.

Ja się bardzo często spotykam jak wchodzimy na ogród, że tarasy są za małe i trzeba je powiększać.

Nadmieniam, że też zdecydowałam się na kostkę granitową i tylko ją co wiosna zmywamy myjką, abu za dużo mchu nie narosło w szczelinach

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies