Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Kordylina australijska - Cordyline australis

Pokaż wątki Pokaż posty

Kordylina australijska - Cordyline australis

Gardenarium 14:36, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
"Też" nie wystawiaj, bo ja nie wiem jaką masz pogodę, jak zmrozi to będzie na mnie. Moje stoją od 3 dni. Ważny też stan liści, czy blade i wybiegnięte (wrażliwe nawet na światło słoneczne), czy mocne bo nie rosły zimą?? To mi powiedz i pokaż jak wyglądają., wtedy wezmę odowiedzialność za wystawienie, teraz nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylvi 15:59, 05 mar 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 16
Jak myślisz, Danusiu, chyba źle nie wyglądają. Musze tylko usunąć suche liście. Pogoda u mnie piękna, dużo słonka brak mrozu. W razie "zagrożenia" schowam znowu do garażu.
____________________
Gardenarium 08:01, 06 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyglądają lepiej niż moje, silne liście. U mnie w środku wydelikacone, bo rosły w słabym świetle zimą. Ja bym przesadziła w ziemię bo tutaj widać, że sucho i korzenie aż odstają od doniczki.
Oberwij suche, delikatnie po jednym liściu po kolei. Potem podlej. Potem przesadź. I wystaw na zewnątrz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylvi 17:21, 06 mar 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 16
Dbałam jak mogłam. Kupiłam późną jesienią na wyprzedaży w LM i tak zostały w "marketowych" doniczkach. Teraz potrzebują trochę pielęgnacji i będą śliczne (przynajmniej taką mam nadzieję).
____________________
Mirana 11:19, 16 cze 2017

Dołączył: 16 cze 2017
Posty: 2
Moja kordylina zaszczyciła mnie pięknym kwiatem, co jest dość niesamowitym osiągnięciem dla mnie i ogromną radością. Gubi liście od dołu, ale to normalne. Jednak przez ten ogromny, ciężki kwiat nie wypuszcza pięknego pióropuszu jak do tej pory. Tak jakby się zatrzymała we wzroście. Jak ją teraz pielęgnować? Jak nawozić? Czy obciąć ten kwiat, czy zostawić?





W ramach ciekawostki dodam, że kwiat bardzo intensywnie pachnie. W ciągu dnia jest to zapach trochę nieprzyjemny, ale do zniesienia (mocz starego człowieka), natomiast wieczorem ten zapach jakby troszkę się zmieniał i jest całkiem przyjemny, ale intensywny. Być może to tylko moje odczucia...
Mirana 11:26, 16 cze 2017

Dołączył: 16 cze 2017
Posty: 2
A to moje pozostałe ulubione cudeńka:


Mariusz72 12:18, 20 maj 2018

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Co może dolegać moim kordylinom? Mam ich narazie trzy docelowo ma być pięć. Liscie robią się brązowe tak jak na zdjęciu.
Mariusz72 12:59, 08 cze 2018

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Podnoszę wątek, może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
Gardenarium 14:33, 23 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przypalenie słoneczne po wystawieniu na słońce po zimie. Moim zdaniem doniczki powinny być większe.

Postaw do półcienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz72 15:39, 18 sty 2019

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Mam pytanie odnośnie kordylin. Trzymam je teraz w domu, podlewam jak widzę że już mają sucho. Od około 3 tygodni zaczęły im schnąć liście, a młodsze pędy w środku rośliny zrobiły się jasno zielone. Co im może dolegać? Boję się że jeśli ten proces będzie postępował do wiosny nie dotrwają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies