Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

goska 21:06, 04 cze 2017


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Witam wsadziłam 3 sliwy obok siebie. Zależało mi na tym aby osłonić się od strony sąsiada i ulicy. Czy jednak nie za blisko siebie wsadziłam śliwy? Odległość jest tak ok 1 metra.
____________________
gosia
Ewik 21:16, 04 cze 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Na moje trochę blisko są.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
avellan 11:50, 07 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
Zaczynam w końcu porządkować i urządzać swój ogród miałam dużo szczęścia, bo dostałam w spadku, po poprzednich właścicielach kilka dużych drzew. Między innymi dwa klony zwyczajne. Początkowo były tej samej wielkości, ale jeden z nich się wybił. Do tego rosną na granicy działki i w końcu pewnie uszkodzą ogrodzenie. Ten większy rośnie 7 metrów od tarasu (na "skos") dając miły cień, dlatego nie planuje go usuwać. Zastanawia mnie ten mniejszy. Tylko jakie drzewo iglaste posadzić na jego miejsce? Najlepiej takie które dorasta do 10-15 metrów, o niezbyt rozłożystej koronie i szybko zapełni powstała przestrzeń . 0bok, na lewo chce posadzić iglak, który przykryłby nieładne ogrodzenie. Między tymi drzewami chciałam posadzić choiny kanadyjskie i rododendrony. Co myślicie usuwać czy nie? Jeżeli usunąć to co posadzić w zamian? Myślałam o tulipanowcu lub grujeczniku? A może bardziej szlachetna odmianę kolonu? Chciałabym aby ogród miał bardziej charakter naturalistyczny, tylko z pewnymi elementami bardziej formalnego
avellan 12:20, 07 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
Przepraszam, wrzucałam zdjęcia z komórki i pomyliłam wątki. Nie za bardzo wiem, jak przenieść lub usunąć mój post
Luki 22:36, 18 cze 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mam problem z moimi śliwami Nigra.
Znalazłem na dwóch drzewach mikro otworki i wychodzące z nich małe chrząszcze.
Zidentyfikowałem je jako ogłodek jabłoniowiec.

Pytanie głównie do Mazana czy jest w ogóle jakaś szansa na walkę z tym paskudztwem.
Doczytałem o opryskach insektycydami, a nawet środkiem Actellic tylko nie wiem czy to coś da.
Spotkał się może ktoś z takim problemem?
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mazan 10:27, 19 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Luki

W tym przypadku może pomóc podlanie kohinorem z równoczesnym opryskiem mospilanem. Ale tylko wtedy, gdy larwy są młode. Starsze wymagają kilkukrotnego zabiegu do skutku.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 11:59, 19 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mazan, a wstrzywiwanie środków do tych dziurek coś daje?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mazan 12:38, 19 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewo, dużo i nawet skutecznie, ale czy masz aż tyle czasu żeby się w to bawić? Tak robić zalecają z kasztanowcami na szrotówka. Nawiercać otworki pod niewielkim skosem i preparatem Kohinor/konfidor, odległość co ok. 50 cm naprzemiennie żeby nie osłabić drzewa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Luki 22:16, 19 cze 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mazan bardzo Ci dziękuję za informacje. Bardzo to doceniam, że tak wszystkim pomagasz.
Żerowania ogłodka wygląda na świeże.
Widziałem wczoraj wędrujące chrząszcze po pniu i wchodzące do dziurek, wykonałem oprysk wycofanym już środkiem Fastac. Dzisiaj ogłodek w dziurkach był już martwy. Za parę dni zrobię zabieg, który poleciłeś.
Może da się uratować drzewa.
Miałbym jedynie pytanie o stężenie Kohinoru. Stężenie 5ml/10l będzie wystarczające do podlania?
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mazan 09:54, 20 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Luki

Może okazać się, że stężenie 0,1% (10ml/10l) jest zbyt niskie, ale dokorzeniowo najczęściej takie jest stosowane przy 4 - 6 litrach na m2.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies