Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Donia72 16:44, 18 kwi 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Aniaaa napisał(a)
Nasze ciurkadełko zrobiliśmy w tym roku,wzorowaliśmy się na instrukcji ogrodowiskowej
Woda fajnie ciurkała i budziła zainteresowanie małych gości
Teraz na czas zimowy woda z kasty została wylana a pompka w wiadrze z wodą czeka spokojnie do wiosny w schowanku.



Podoba mi się ale u mnie w miejsce, gdzie miało być ciurkadełko, posadziłam róże... Ciurkadełko musi poczekać, albo róże w inne miejsce
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
adkawi 21:59, 13 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Jakiej mocy pompka musi byc do malego ciurkadełka ?
____________________
Adrianna
Gardenarium 08:34, 14 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka jak do akwarium, nie wiem jakiej mocy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malena2 10:45, 24 paź 2018

Dołączył: 24 paź 2018
Posty: 3
Bardzo mi się również podoba to koło młyńskie. Jest takie proste a jednocześnie efektowne. Myślę że moim dzieciom też by się spodobało takie źródełko w ogrodzie.
____________________
a resztą chwalę się na , moim kolejnym "dziecku". :)
Gardenarium 10:57, 24 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno, będą mogły po nim skakać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margerytka40 08:54, 23 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kochani, zdecydowaliśmy się, że w przyszłym roku powstanie w naszym ogrodzie ścianka wodna. Miałaby w przybliżeniu tak wyglądać. Woda miałaby sączyć się po nieregularnych kamieniach. Mam pytanie co do spraw technicznych. Czy można zrobić to w ten sposób, że szkielet ścianki postawić np z pustaka i na to dopiero przyklejać kamienie, czy lepiej całość zrobić z kamienia. Czy jeśli pierwszym sposobem to potrzebna jest izolacja by woda nie przesiąkała? A dolny zbiornik, jak go zaizolować by wyglądało to estetycznie? Pewnie lepiej byłoby to zlecić fachowcom ale chcemy to zrobić sami. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
aniad 23:01, 19 paź 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Jeśli chodzi o rzeźby Pani Małgorzaty Chodakowskiej to właśnie przeżyłam załamanie nerwowe. Tak sobie myślałam, że może kiedyś sobie taką rzeźbę kupię, najchętniej to trzy, do wielgachnego parkowego ogrodu, o którym śnię. I wiecie co? Jedna sztuka kosztuje 75 000 Euro. Nie wiem czy ryczeć czy bogatszego męża szukać
Na te właśnie trzy choruję od paru miesięcy i to raczej nie minie...
[zmoderowane]
____________________
mini ogród Ani D
greglis 15:52, 26 kwi 2020


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Odkurzam nieco wątek to mój magiczny kranik. Lewitujący

____________________
To będzie zaczarowany ogród
AndziaN 19:27, 01 sie 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 13
Nasza ściana wodna w trakcie realizacji
____________________
Ania Ogród od zera
Koniara 21:58, 29 kwi 2021

Dołączył: 02 kwi 2016
Posty: 19
Właśnie kupiłam koło młyńskie z myślą o ciurkadełku. Szukam właśnie pompy i pojawiło mi się kilka pytań:
- w jaki sposób czyścicie/ wyjmujecie/ serwisujecie pompy pod tak ciężkim kamieniem?
- wysokość podnoszenia- od jakiego punktu się to liczy- od poziomu lustra wody, dna, na którym stoi pompa czy może od wylotu z pompy do rury?
- mam problem ze znalezieniem pompy z dyszą spieniającą i tak się zastanawiam czy po prostu nie wziąć pompy z jakąkolwiek dyszą i jej nie montować, tak żeby woda wypływała po prostu z rury umieszczonej w otworze kamienia. Testowaliście kiedyś takie rozwiązanie? Czy ktoś z Was mógłby zdjąć dyszę u siebie i zobaczyć jak woda się wtedy "zachowuje"?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies