Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Mariusz 06:41, 06 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
kazik_123 napisał(a)
Ostatnio szukałem pompy do fontanny na 12V (ewentualnie 24V). Nie wiem jak to możliwe ale internet nie zna takiego urządzenia. Wszystkie pompy produkowane są na "bezpieczne" napięcie 230V.
Miał ktoś może przykre doświadczenia np. w postaci porażenia prądem lub wyginięcia rybek? Trochę się boję połączenia prąd+woda.

Nie ma się czego bać, a jedynie zadbać zabezpieczenie, tablicę z bezpiecznikami osobną dla oczka. Równie dobrze można by było obawiać się pralki i prania. Nie możesz sobie pociągnąć przedłużaczem przykładowo z domu. Tablica powinna być blisko oczka, a kabel na brzegu zabezpieczony. Bezpieczniki i wykonanie należy do elektryka. W razie jakiegokolwiek spięcia po prostu wybije bezpieczniki.
Podczas czyszczenia oczka zawsze wyciąga się wtyczkę z prądu.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gardenarium 07:36, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musi być wyłącznik różnicowy czy coś takiego, elektryk wie co ma zrobić, takich rzeczy "samemu" się nie podłącza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kazik_123 12:39, 06 lis 2014

Dołączył: 26 paź 2014
Posty: 21
Bezpiecznik i różnicówka jest ale i tak się boję
Pralka ma zbiornik z wodą odseparowany a w żródełku czy fontannie kable ułożone są w wodzie.
Danusiu, jak znasz firmę, która produkuje pompki (nawet małe) na mniejsze napięcie niż 230V to napisz nazwę - ja nigdzie nie znalazłem takiej.
Podejrzewam, że trzeba będzie się z tym pogodzić i modlić przed każdym zmoczeniem ręki
Gardenarium 17:56, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tragizuj, ja włażę do wody i nie boję się a Ty rękę się boisz włożyć?
Tu masz pompki na 24V
Nie mam żadnej konkretnej firmy, bo takich nie używam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
novitus10 23:04, 31 mar 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 12
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w budowie fontann?
Jak wygląda realizacja i utrzymanie? Czy to gra warta świeczki?
____________________
novitus10
Gardenarium 14:19, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy jaką fontannę chcesz zamontować i czy pasuje do ogrodu. Gra warta świeczki? Nie wiem, pokaż jaki masz ogród i gdzie chcesz fontannę zamontować.

Fontanna bez ładu i składu to gra niewarta świeczki. Ale gdy pasuje jak ulał - owszem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
novitus10 10:36, 02 kwi 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 12
Moim zdaniem nie pasuje, ale żona się upiera. Mamy już basen (wkopany w ziemię, nie stelażowy) i moim zdaniem to by było za dużo.

A jakie są orientacyjne ceny fotann i czy jest to łatwe w montażu i utrzymaniu?
____________________
novitus10
Gardenarium 08:17, 03 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
od 500 zł do 35 tys jeśli z piaskowca.
Te proste do samodzielnego montażu, te ekskluzywne do budowy przez specjalistyczną firmę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:30, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka napisał(a)
Danusiu! W jednym z ostatnich odcinków Mai w ogrodzie, pokazany był ogród w stylu japońskim. Spodobały mi się tam fontanny zanurzone w żwirku, strzelające co jakiś czas niskim strumieniem wody. Czy są do tego jakieś specjalne systemy, czy to były tylko krótkie dysze? Jak to było ze sobą połączone? Woda zapewne w jakimś zbiorniku, w obiegu zamkniętym?

Na pewno robiłaś już coś podobnego w swoich ogrodach. Podpowiedz coś, proszę. Zrobiło mi się miejsce przy tarasie i rozważam właśnie wykonanie takiej fontanny ukrytej w pasie żwirku wzdłuż krawędzi tarasu, na tle cisów. Dysze nie muszą strzelać pod samo niebo, wystarczy na wysokość 60-70 cm. Myślisz, że to dobry pomysł?

Aha, jeszcze jedno pytanie: może są takie dysze podświetlane?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:30, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki sposób to ekskluzywna konstrukcja i zdaje się że kosztuje sporo, jeden agregat ponad 9.000 zł, kilka no to można policzyć.

Tryskające strumienie wody mogą być podświetlone nawet różnymi kolorami.

Zasięg strumienia wody może się zmieniać, można dowolnie ustawić jakiś program i kolory. Niestety, ze względu na cenę nie montowałam jeszcze takiego systemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies