Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Gardenarium 08:42, 02 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miałam taki kamień z ciurkającą wodą. Była normalna dysza, spieniająca jest droga. Pompą można regulować wypływ min-max poza tym gdyby leciała zbyt mocno - możesz dać pod spodem trójnik i puścić część wody w bok a nie na kamień.

Wszystko zależy także od średnicy kamienia czy 40 cm czy metr? Ja miałąm i taki i taki. Przy dużym pompa musi być silniejsza, żeby woda się rozlała i było ją widać w ogóle.

Nie patrz na wysokość podnoszenia, to patrzysz jak budujesz wodospady, rzeki-strumienie. Tutaj masz max metr więc to nie ma znaczenia.

Popatrz tutaj
https://www.ogrodowisko.pl/watek/498-wykonanie-zrodelka-z-kamienia

i tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/103-zrodelko-z-kamienia-czyli-bezpieczna-woda-w-ogrodzie

Koło kładziesz na kracie metalowej i w kracie wycinasz dziurę, z boku, wsadzasz ręce i nie musisz kamienia podnosić.
Teraz są specjalne pojemniki z klapą otwieraną, wtedy kombinowaliśmy bo nic takiego nie było, a wprowadziliśmy modę na ciurkadełka pokazując je w Mai w ogrodzie, wtedy nie było jeszcze internetu - 20-25 lat temu to robiliśmy, teraz robimy co innego, bo już się nam znudziły kamienie i moda na nie minęła. Pasują w ogrodzie rustykalnym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 11:51, 02 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Po wielu próbach i zmianach mam takie ciurkadełkoi wreszcie jestem zadowolona.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
karolinamika 13:32, 24 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1
witam się. podczytuję już od roku tę kopalnię pomysłów jaką jest ogrodowisko i podziwiam wasze ogrody. pytanie mam czy gdzieś w okolicy warszawy lub lublina można zobaczyć na żywo i kupić elementy ze stali do sciany wodnej albo nowoczesnej fontanny lub kaskady. planuję na wiosnę zrobić element wodny przy altanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies