Gdzie jesteś » Forum » Dekoracje ogrodowe, świąteczne i okolicznościowe » Wianki świąteczne Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Wianki świąteczne Kasi

Sebek 22:02, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trochę go wyokrąglę, ale jak dojdą ozdoby - kompletnie nie wiem jaki odcień - może zieleń ze złotem?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bea 22:04, 27 lis 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Sebek napisał(a)
Trochę go wyokrąglę, ale jak dojdą ozdoby - kompletnie nie wiem jaki odcień - może zieleń ze złotem?


zieleń ze złotem i brązem
____________________
Beata W miniformacie
anula_wn 22:04, 27 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Sebek, nieźle ! ale...ja bym go pogrubiła chyba będzie łatwiej przyczepiać ozdoby
zieleń ze złotem ładnie bardzo! może jeszcze jakiś do tego kremowy (np. takie bombeczki perłowe )
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 22:07, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ooo - rady baaardzo przydatne Za to chyba jeszcze pójdą gałązki iglaków

Tylko jedno mi na pewno zajmie - znalezienie odpowiednich ozdób - u nas nie ma takiego czegoś do kupienia za bardzo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 01:19, 28 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jak nie ma świecidełek to rozejrzyj się za naturalistycznym wieńcem .Orzechy,szyszki ,laseczki cynamonu na półce z bakaliami Można orzechy pomalować
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Sebek 10:31, 28 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Martek napisał(a)
Jak nie ma świecidełek to rozejrzyj się za naturalistycznym wieńcem .Orzechy,szyszki ,laseczki cynamonu na półce z bakaliami Można orzechy pomalować


Myślę, że znajdę coś - będę przed świętami m.in. w LM - tam na pewno coś będzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anula_wn 11:12, 28 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Sebek, Marta dobrze radzi! szyszki itp. ślicznie mogą wyglądac mogą byc białe, złote lub nawet brokatowe! do tego bombki.... powodzenia!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
magja_ 16:19, 28 lis 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Piękne te Wasze wieńce - budka dla ptaszków z tym cudnie bajkowym stroikiem zapada w pamięć...

Antonina ma wieniec pod kolor kreacji... a z jaką dumą pozuje... to musi być frajda!

Nie wiem czy wystarczy mi czasu na samodzielne zrobienie, ale zawsze mi się takie wieńce podobały - wprowadzają taki ciepły klimat. Mały protest tylko składam przeciwko nazywaniu wieńcami adwentowymi każdego stroika w kształcie wieńca, gdyż wieniec adwentowy to tylko ten który ma 4 świece / i wcale nie jestem fanatyczką religijną, mam pierwszoklasistę w domu, który dysponuje dwoma książkami do religii, więc mnie uświadomił, że koniecznie 4 świece /.
____________________
anula_wn 17:22, 28 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no cóż....
na szczęście swój wieniec nazywam "świąteczny".

cyt."Jednym z najbardziej wymownych zwyczajów adwentowych jest wieniec adwentowy, który ustawia się koło ołtarza. Zwyczaj ten pochodzi z Niemiec, gdzie w 1839 r. pastor prowadzący przytułek dla sierot wpadł na pomysł, aby wieńcem przystroić świetlicę dla dzieci. Razem z wychowankami w I niedzielę adwentu zapalił pierwszą świecę adwentową by wytworzyć nastrój skłaniający do modlitwy. Następne, mniejsze dwadzieścia cztery świece podopieczni zapalali każdego dnia aż do Wigilii, gromadząc się na śpiew i modlitwę. Później drewniane koło przystrojono gałązkami jodły. Z czasem liczbę świec zmniejszono do czterech, a zwyczaj ten szybko rozszedł się po wielu krajach. W Polsce zwyczaj ten pojawił się po pierwszej wojnie światowej (...)"

(http://www.mbkp.info/lit/adwent/wieniec.html)



A tak a propos Twojej uwagi Magja, to zauważ, że ludzie stawiają też lampki adwentowe, które...świecą całe święta Widać chodzi bardziej o dekorację niż tradycję (mnie to denerwuje, ale cóż)
____________________
anula mój mały raj na ziemi
greglis 17:42, 28 lis 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
To ja pokażę wianek adwentowy z tamtego roku
Tylko wtedy jeszcze nie mial świeczek

grube świece były wlożone do środka wianka


no i mój ukochany kalendarz adwentowy

tylko czekoladki leżą osobno
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies