Gdzie jesteś » Forum » Dekoracje ogrodowe, świąteczne i okolicznościowe » Wianki świąteczne Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Wianki świąteczne Kasi

Martek 18:10, 28 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Po pierwsze to zapomniałam dodać ,że ja suszę plastry pomarańczy,cytryn i limonek i oczywiście kiedy je zawieszam na girlandzie zielonej ,niestety sztucznej nie może obyć się bez laseczek cynamonu .
Ozdoby to wiadomo nie do końca mają coś wspólnego z religią to raczej pomysł na ubarwienie sobie ciężkiej zimy Jak się nie mylę z Niemiec przyszła do nas strojna choinka zamiast stogu słomianego i ozdabiania żyrandoli i te wszystkie inne pomysły jak wianuszki na drzwi ...
Trudno dziś się oprzeć temu wszystkiemu
A faktycznie wianek adwentowy już w kościołach płonie pierwszą świecą i kolejne tak będą co niedziela przez trwający adwent .
Na stole wigilijnym często takie "cztery strony świata płoną "na wianuszkach ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 18:12, 28 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja mam zawsze problem z zakupieniem takich wodorostów czy mchu na wianek .W stolicy to pewnie prościej ...
Jeszcze powiem ,że bardzo ładnie z gałązek jałowców prezentują się wianki ,nawet ładniejsze może niż ze świerka Fakt kują strasznie przy pracy ,a to trzeba sobie na Mikołaja kupić w sklepiku u Danusiu nowiutkie ,czyściutkie rękawiczki
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
bociek 21:01, 28 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Martek napisał(a)
Po pierwsze to zapomniałam dodać ,że ja suszę plastry pomarańczy,cytryn i limonek i oczywiście kiedy je zawieszam na girlandzie zielonej ,niestety sztucznej nie może obyć się bez laseczek cynamonu .
Ozdoby to wiadomo nie do końca mają coś wspólnego z religią to raczej pomysł na ubarwienie sobie ciężkiej zimy Jak się nie mylę z Niemiec przyszła do nas strojna choinka zamiast stogu słomianego i ozdabiania żyrandoli i te wszystkie inne pomysły jak wianuszki na drzwi ...
Trudno dziś się oprzeć temu wszystkiemu
A faktycznie wianek adwentowy już w kościołach płonie pierwszą świecą i kolejne tak będą co niedziela przez trwający adwent .
Na stole wigilijnym często takie "cztery strony świata płoną "na wianuszkach ...


Marta, a ja nie mam choinki od lat w domu. Bardzo nie lubie sztucznych drzewek, a zal mi prawdziwych - musza tyle rosnac a potem rach ciach ciach i w efekcie trafiaja na smietnik.
Mamy taki caloroczny wielki snopek z bialych galazek i ten snopek ubieram na Swieta, zakladam lampki i bombki. A zapach choinki mamy ze stroikow swierkowych Tak inaczej, ale naprawde swiatecznie i po staropolsku

Chociaz nie, mam jedna mala choinke Z szyszek
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
magja_ 21:41, 28 lis 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Bociek - bardzo oryginalnie. Moja teściowa też z tych samych względów posiada jakieś gałęzie na których wiesza bombki i wcale nie brakuje u niej świątecznej atmosfery.

Anula - w życiu nie zwracałam uwagi na świeczniki adwentowe ani adwentowe wieńce! człowiek uczy się jednak całe życie... szczególnie polecam podręcznik do katechezy dla 7-mio latka

I słusznie Anula, że Cię denerwuje z ochotą się przyłączę jakby nie było - uczą tego w I-szej klasie
____________________
anula_wn 21:55, 28 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
7 latka mówisz...no to za 3 lata będę na bieżąco
____________________
anula mój mały raj na ziemi
magja_ 22:02, 28 lis 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
będziesz ... baaaaardzo na bieżąco....

Pani od religii niedawno mnie zaczepiła i zaczęła opowiadać o jakimś pogrzebie u niej w rodzinie, chorobie i dramatach i o pocieszeniu - chwilka rozmowy na schodach. Ja stałam ???????????? A potem patrzę w domu w książkę a tam było zadanie : narysuj księdza w ornacie takiego koloru jaki miał na ostatniej mszy, moje dziecię jedynie z braku innej kredki narysowało fioletowy od tego czasu jestem na bieżąco - na wszelki wypadek

Teraz właśnie rysują dzieci wieńce adwentowe
____________________
Grzesiu 12:16, 08 gru 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
No nic tu się nie dzieje...brak Wam weny twórczej?
Czas najwyższy na stroiki.
I zabieramy się do roboty.















____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
hanka_andrus 12:34, 08 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Grzesiu! Nie bądź sadystą! Piękne bibeloty!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 12:41, 08 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
anna_lastowska 13:28, 08 gru 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Za to twoje, Haniu, w 100% naturalne
Muszę się wybrać po głóg ...
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies