Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Gabriela 09:44, 09 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Skąd wy umiecie tak ładnie rysować, co to za program, można go skądś ściągnąć?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
abiko 09:49, 09 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
A mi się Goni rysunek podoba fajna rabatka, co tam dałaś?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
agniecha973 10:13, 09 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
abiko napisał(a)
A mi się Goni rysunek podoba fajna rabatka, co tam dałaś?


A ja nie powiedziałam, że mi się nie podoba. Podoba, a jakże. Rabatka wzorcowa, tylko wydawało mi się, że u Sebka skromniutko z miejscem.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
goniak 10:50, 09 sty 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
abiko napisał(a)
A mi się Goni rysunek podoba fajna rabatka, co tam dałaś?


Patrząc od lewej czyli tej węższej strony :
niebieski kępki to kostrzewa sina, za nią jakaś niska odmiana miskanta a z tyłu jałowiec kolumnowy Blue Arrow.
Iglaczek na nóżce to może być modrzew płaczący lub inny karłowy w zależności od ilości miejsca .
Iglaczek podsadzony jest niskim przetacznikiem kłosowym a za nim są kolumnowe cisy.
Poduszeczki na murku to skalnica Arendsii, karmnik ościsty, macierzanka cytrynowa, floks szydlasty,rozchodniki .
W części środkowej rabaty są róże podsadzone lawendą lub szałwią a za różami wyższe odmiany miskanta, na ścianie powtórzyłam kolumnowe cisy.
Te różowe kulki to berberys Admiration przeplecione karłową odmianą kosodrzewiny, za nimi okazała kępa rozplenicy, pod samą ścianą zaś hortensja Limelight.
Patrząc z prawej strony większa, niebieska plama to karłowa odmiana świerka kłującego Glauca Globosa a za nim buk czerwony Purple Fountain formowany według potrzeb. Za nim kolejny krzak hortensji a na szczycie (czego nie widać już na projekcie) kępa miskanta Mourning Light.
.
____________________
Małgosia mój zielony świat
abiko 14:29, 09 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
O super, właśnie coś takiego mi się podoba, może coś z tego rosłoby na mojej skarpie gliniastej do przekopania wiem, że berberysy byłyby ok, ale to już w moim wątku, nie zaśmiecam Sebkowego
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 20:58, 09 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gabriela napisał(a)
Skąd wy umiecie tak ładnie rysować, co to za program, można go skądś ściągnąć?


To garden puzzle - można ściągnąć za darmo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:00, 09 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
goniak napisał(a)

A mi się Goni rysunek podoba fajna rabatka, co tam dałaś?


Patrząc od lewej czyli tej węższej strony :
niebieski kępki to kostrzewa sina, za nią jakaś niska odmiana miskanta a z tyłu jałowiec kolumnowy Blue Arrow.
Iglaczek na nóżce to może być modrzew płaczący lub inny karłowy w zależności od ilości miejsca .
Iglaczek podsadzony jest niskim przetacznikiem kłosowym a za nim są kolumnowe cisy.
Poduszeczki na murku to skalnica Arendsii, karmnik ościsty, macierzanka cytrynowa, floks szydlasty,rozchodniki .
W części środkowej rabaty są róże podsadzone lawendą lub szałwią a za różami wyższe odmiany miskanta, na ścianie powtórzyłam kolumnowe cisy.
Te różowe kulki to berberys Admiration przeplecione karłową odmianą kosodrzewiny, za nimi okazała kępa rozplenicy, pod samą ścianą zaś hortensja Limelight.
Patrząc z prawej strony większa, niebieska plama to karłowa odmiana świerka kłującego Glauca Globosa a za nim buk czerwony Purple Fountain formowany według potrzeb. Za nim kolejny krzak hortensji a na szczycie (czego nie widać już na projekcie) kępa miskanta Mourning Light.
.



Gdybym ja nie miał roślin w ogóle w to miejsce to pewnie bym zrobił coś mniej więcej takiego, jednak tu ma być ogród bylinowy - krzewy mam na reszcie rabat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:02, 09 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agniecha973 napisał(a)

A mi się Goni rysunek podoba fajna rabatka, co tam dałaś?


A ja nie powiedziałam, że mi się nie podoba. Podoba, a jakże. Rabatka wzorcowa, tylko wydawało mi się, że u Sebka skromniutko z miejscem.


Tam na końcu jest może około 20 - 30 cm szerokości ziemi - a jest umieszczony jałowiec, kostrzewa i miskant - na pewno by się nie zmieściły.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:05, 09 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abiko napisał(a)
O super, właśnie coś takiego mi się podoba, może coś z tego rosłoby na mojej skarpie gliniastej do przekopania wiem, że berberysy byłyby ok, ale to już w moim wątku, nie zaśmiecam Sebkowego


Ten rysunek jest super - zrealizuj to skoro Ci pasuje - w sam raz na piętrowe nasadzenia.





--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


A co myślicie o moim - ma to ręce i nogi? - specjalnie przeplatałem tak rośliny, aby ciągle coś było i żeby potem pustki nie zostały .
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 21:10, 09 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sebek napisał(a)

Skąd wy umiecie tak ładnie rysować, co to za program, można go skądś ściągnąć?


To garden puzzle - można ściągnąć za darmo


Jakiś link? Poproszę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies