Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Crocus - krokus (szafran)

Pokaż wątki Pokaż posty

Crocus - krokus (szafran)

ZbigniewG 08:49, 16 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
poprzedniej wiosny z całej masy zakwitł mi tylko jeden -dosłownie jeden krokus (żółty)
ta wiosna pokaże czy padły całkowicie czy przetrwały
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
11:02, 11 mar 2013
Gdzie ta wiosna a już tak obiecująco było teraz wszystko pod śniegiem



smile2 16:40, 28 mar 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 8
Moje krokusy od 3 tygodni wygladaja tak:
____________________
21:02, 08 kwi 2013
Ponowny powrót wiosny





I nieśmiało zaczyna kwitnąć Advance, ale maniunie kwiatuszki i nie fociłem
Artur321 09:12, 09 kwi 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
Moje krokusy wczoraj zakwitły, a dziś siedzą w swieżym sniegu, a miało być + 8.
____________________
u Artura w ogrodzie
baraga1904 09:14, 09 kwi 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...moje niestety częściowo padły pod tym śniegiem...jeszcze się cały nie roztopił to dopiero wtedy ocenię szkody...
15:54, 09 kwi 2013
Advance





Słabiutko kwitną ale po zeszłej zimie myślałem że całkiem padły.
Gardenarium 12:31, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam takie pytanie:

Witam Serdecznie,

Mam prośbę o poradę. Kupiłem w sierpniu 2013 r cebule krokusa, niestety nie zdążyłem ich wsadzić w grunt.

Trzymam je cały czas w lodówce, puściły już trochę pędy, botaniczny dosyć krótkie, ale wielokwiatowy już 2-3 cm. Jak postąpić żeby ich nie stracić (mam spora ilość) posadzić na wiosnę w grunt, czy posadzić teraz w doniczki do piwnicy/balkon i przetrzymać do jesieni?

Czy cebule nieukorzenione a z pędami mają szansę przetrwać na balkonie? Z góry dziękuję za poradę i życzę długiej i ciepłej wiosny 2014 r. Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:34, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trudno powiedzieć co się stanie, bo nie wiadomo jaka będzie zima.
Najlepiej byłoby jeszcze teraz zakopać cebule ostrożnie do gruntu, bo temperatury są dodatnie i jest szansa na ukorzenienie ich i na przetrwanie też.

Natomiast jeśli są w lodówce to chyba dobrze byłoby je posadzić do dużych i głębokich donic, nawet dość gęsto i trzymać na balkonie aż do tęgich mrozów, Przed ich nadejściem albo zadołować do gruntu, albo schować do jasnej piwnicy, bo w ciemnej będą rosły i zbledną albo pozamierają (brak światła). W lodówce nie mogą pozostać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elik 12:12, 03 sty 2014


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Pierwszy raz posadziłam na jesieni cebulki krokusów i mam pytanie laika; kiedy krokusy zaczynają wschodzić? Pytam bo zauważyłam dziś, że moje krokusiki wystawiają już nieśmiało zielone łebki spod kory. Czy to jest normalne czy może powinnam coś z tym zrobić? Nie było jeszcze tak naprawdę zimy i nie wiem czy mi nie zmarzną?
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies