Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dolina Tęczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dolina Tęczy

Pszczelarnia 21:43, 09 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne te kwiaty i o dziwo - muszę ale to muszę powiedzieć - w ogóle nie przeszkadzają mi kamienie na rabatach (bo tak normalnie to przeszkadzają). Ładne kwiatki!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ana_art 21:47, 09 sty 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
arcobaleno napisał(a)

Tu widać ją w całości - jest na calej długości płotu.






Teletubisiowo to pewnie ten pagórek tak przypuszczam...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
arcobaleno 21:53, 09 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Przed domem posadziliśmy 5 lat temu żywopłot z (o ile się nie mylę!) cyprysików lawsona.
Teraz są piękne i gęste

A od strony ogrodu na ich tle pną się po siatce powojniki i rosną pełnokwiatowe malwy (debiutowały dopiero - ale jak pięknie!)









____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
marzena 21:56, 09 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no, pięknie, kolorowo, kwiatowo i nastrojowo u Ciebie
____________________
marzena O....!
arcobaleno 21:57, 09 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238




Tutaj moja Julcia ubolewa strasznie, ze im kwiaty opadają...



i powojniki - na jesieni kilka dosadziłam.







____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 22:07, 09 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Pszczelarnia - tych kamieni nie ma dużo, wydaje mi się, ze fajnie się wtopią w rabatę bo już w ubiegłym sezonie roślinki zaczęły je obejmować - głównie floksowe poduchy, które uwielbiam !


Ana - aaaaaa - widzisz - czlowiek się całe życie uczy Te pagórki też mi sen z powiek spędzają, nie mam na nie pomysła...są pozostalością po wyrównywaniu terenu pod budowę - tak wysoko było ziemi i wszystko trzeba było w tym miejscu zdjąć - zostaliśmy z samą gliną prawie - no ale o drzewa (choć tylko owocowe, ale jednak wieloletnie!) walczyłam jak prawdziwa lwica

Co byście proponowali na te pagórki? Tam ciężko szpadel wbić, albo jakąkolwiek małą łopatkę...pełno korzeni!

marzena - dziękuję Kocham moje kwiaty i staram się aby było jak najpiękniej, metodą prób i błędów bo doświadczenie mam mikre, ale zapał ogromny

Tu jeszcze pokażę Wam nasze dwie glicynie - zrobiliśmy im pergolę przed garażem - co roku mocno po zimie dostają w kość, ale jeśli w tym roku nie przymrozi to może sobie trochę odbiją, bo pędy już fajnie zdrewniałe - strasznie je lubię - mimo, ze nie zaszczyciły nas jeszcze kwiatami..
Może kiedyś doczekamy się takich efektów jak u mojej szczecińskiej koleżanki Joli




Jest jeszcze jedna część ogrodu - calkiem dzika prawie - druga skarpa, wyższa od pierwszejm zarośnięta śliwami, bzem, leszczyną...bardzo chcialabym ją podmurować kamieniami i żeby na tym murku można było sobie przycupnąć - widziałam u Danusi chyba takie zdjęcie - w każdym razie z Nią w roli głównej na murku

A póki co na tej dzikiej skarpie:







____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 22:19, 09 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Rosną tam też berberysy, liliowce (które baaardzo lubię za ich piękne liście i kwiaty) i marcinki (też moje ulubione )



A tu jeszcze znalazlam marcinki przed domem - w tym roku daly czadu





____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 22:22, 09 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Pokażę Wam jeszcze jaką piękną jesień mieliśmy w tym roku ! Najpiękniejsza jaką pamiętam



Przed podjazdem kobierzec złotych liści..





____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Elfik 22:23, 09 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Te marcinki cudne! Takie wysokie i nie pokładają się! To zbliżenie w ciemnym różu, to te same, które są poniżej?
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
arcobaleno 22:25, 09 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Tu widok z okna na rozciągające się za płotem łąki i lasek



A tu właśnie opisywane na ostatniej skarpie liliowce i berberysy





Nooo - to już znacie mój ogród - w następnej kolejności będę pisać o planach i relacjonować kondycję roślin po zimie
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies