Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dolina Tęczy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dolina Tęczy

ele2001 17:21, 04 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Witam serdecznie piękne zdjęcia kolory takie soczyste
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
arcobaleno 18:50, 04 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dziekuję Wam bardzo za miłe powitanie !!!!

No tak - przyznam się - wybrałam na szybko po prostu kilka ładniejszych kwiatowych zdjęć

Pisząc o chaosie miałam na mysli zbytnie nagromadzenie, niektóre roślinki zagłuszone i niestety bez przemyślenia ( w tym roku chyba porobię trochę porządku) bo miało być szybko i kolorowo
Teraz doszłam do wniosku, że wolę większe zgrupowania jednego gatunku i mam zamiar coś z tym fantem zrobić !

W ogóle główne plany na ten rok są trzy:

- przedłużenie tarasu (bez zadaszenia) a z jednej strony spod desek prostokątna tafla wody (jeszcze nie wiem jak ją wykończyć z drugiej strony)

- zagospodarowanie drugiej skarpy, gdzie teraz rosną jakieś pozostałości po starym właścicielu, dzikie sliwy czy porzeczki a także powtykane przez nas krzewy....w trawie... chciałabym zrobić tej skarpie kamienny murek, na którym możnaby było przysiąść a także w jednym miejscu kamienne schodki na nią - jeszcze nie wiem zupełnie jak to ugryźć i już widzę minę mojego Męża

- mini-warzywniaczek w drewnianym korycie - z tyłu za domem jest wąska rabata okalająca tę część i stoją tam różne dzieciowe sprzęty typu piaskownica, trampolina czy drewniany plac zabaw - więc na warzywnik miejsca mało, chcę choć sprawdzić czy będę miała czas o niego dbać i czy sprawi mi to frajdę, bo korcą mnie własne warzywa i zioła na wyciągnięcie ręki

W zasadzie jedyną w miarę przemyślaną rabatą, jeśli chodzi o nasadzenia - jest rabata torfowa w ocienionym miejscu pod ścianą garażu, gdzie rosną azalie, rh, hortensje (moje ukochane!) wrzosy, wrzośce (na obwódce) i kilka małych iglaczków, choć już w tym roku widać było, że będzie mało miejsca roslinom...no taka już jestem w gorącej wodzie kąpana

Spróbuję Wam pokazać jak wygląda ta rabata od wiosny do jesieni - cieszy mnie to, że stale coś tam kwitnie

Poza zagęszczeniem jestem z niej zadowolona - aaa i jeszcze puściłam winobluszcz przy garażowej ścianie, dopiero jesienią tego roku, więc ledwo z ziemi odstaje

























Naprawdę super tu dodaje się zdjecia!
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Pszczelarnia 18:56, 04 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przemyślana ta rabata kwaśnolubna. Ławka kamienna jest piękna. A jak mocowałaś siedzisko? Na klej do kamienia czy wierciłaś?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 19:15, 04 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
nie wydaje mi się żeby ci już w tym roku zabrakło tu miejsca . a swoją drogą jak czytam o twoich początkach to ci kochana powiem jedno ------WSZYSCY TAK ZACZYNAMY

wysadziłabym tylko te dwie kosodrzewiny na rogu , bo coś mi się zdaje widząc po przyrostach to forma do 1,5 m wysokości i 1 m szerokości . zasłoni na pewno hortensje .
a jeżeli chcesz zostawić to reorganizacje zrób i daj je do tyłu .a hort. i rh do przodu ... tylko pytanie jak masz wysokie rh, ? bo te też mogą wybujać że ho ho .

co do kosodrzewiny to poradzę ci że można bardzo ograniczyć wzrost i ładnie ją zagęścić uszczykując przyrosty na wiosnę końcem maja lub początkiem czerwca . nawet o 3/4.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 19:20, 04 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do zagęszczania kosodrzewiny popatrz na Ogródek Dominiki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arcobaleno 19:27, 04 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dobra - to skoro tak szybko poszło pokażę Wam o jaki chaos mnie chodzi

Najlepiej to widać na przytarasowej obwódce - choć po prostu trzeba przyznać szczerze, ze rabatka jes za mała na tyle roślin! Babcia zyczliwie ostrzegała przy sadzeniu
No ale powstawala 3 lata temu kiedy musiałam walczyć z Mężem o każdy kawałek trawy - bo on miłośnik trawników A ja mam niecne plany zmniejszania jego powierzchni, muszę już zacząć nad Mężem pracować

Tu mniej więcej widać jakiej wielkości jest taras i okalające go rabatki:







a tu - to co na nich rośnie...

























(nie wiem do ilu tu zdjęć można w jednym poście a to jeszcze nie koniec tej rabaty )
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 19:34, 04 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238




















sami widzicie jaki tu cyrk...szkoda mi roślin, że nie mogą się rozrosnąć (np gipsówka) ale każdą bym chciała mieć !
i to jeszcze nie koniec tej rabaty...
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
arcobaleno 19:41, 04 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238




















Noooooo - to by było na tyle, jeśli chodzi o taras. Miłe to wszystko dla oka, bo ciągle coś kwitnie, jest dużo, gęsto i kolorowo, ale perspektyw rozwojowych żadnych i przyznam, że męczy ten chaos mnie trochę bo ja najbardziej lubię harmonię...

Nie wiem jeszcze jak, ale będę musiała się za to zabrać !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Sebek 19:43, 04 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam i ja - pokazałaś piękny i kolorowy ogród - podoba mi się bardzo

Przy altance rzeczywiście jest duże zagęszczenie - ale ja wiem czy to źle?

Widzę, że trochę Ci trawa przerasta kostkę - tutaj link do kancików

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika


A co do zdjęć to 4 w jednym poście
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 19:43, 04 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Melduję się jako podglądacz. Podoba mi się ta rabata pod oknem z kwasolubnymi. Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies