Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki andzi

andzia 09:22, 17 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Postanowiłam , że nie będę zaśmiecac innych wątków swoimi fotkami , dlatego też pozwoliłam sobie na nowy wątek w którym chciałabym Wam pokazac moją kolekcje storczyków , którą od jakiegoś czasu uprawiam Może zacznę od Cymbidium , bo to dosc trudny w doprowadzeniu do kwitnienia storczyk , mnie się jakoś udaje i już niedługo rozwinie kwiaty



A to kwitnienie ubiegłoroczne , też moja zasługa wówczas miał trzy pędy kwiatowe













andzia 09:50, 17 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Kolejny storczyk to jakaś hybryda sprzedawana pod nazwą : Cambria .
Kwitnie mi dwa razy w roku , jak dla mnie to bezproblemowy storczyk.




















Gardenarium 10:49, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niesamowite, że w warunkach domowych zdolne ręce ogrodniczki potrafią uprawiać i doprowadzić do kwitnięcia takie cuda, rośliny jak z bajki

Czekam na dalszy ciąg
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 11:21, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne

Słyszałem, że cambrie są bezproblemowe, tylko krótko kwitną - dlatego nie mam - jeszcze

A cymbidium jest wymagające co do wilgoci i temperatury - dość problemowe - Twój okaz cudny - zraszasz go pewnie dość często ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 11:57, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Śliczne. Moje storczyki też kwitną ale co roku mają mniejsze kwiaty. Znasz może Andziu powód?
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 12:12, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może za mało nawozu?

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 12:16, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Nawożę je. Raz na miesiąc zanurzam w wodzie z biohumusem. Może ten nawóz im nie służy ale do roślin domowych używam go od 15 lat albo i lepiej
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 12:27, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do storczyków musi być specjalny - ja używam substrala
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
andzia 17:34, 17 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
A ja swoich storczyków obecnie praktycznie nie nawożę , a to dlatego , że zapominam . Próbuję sobie nawet przypomniec kiedy ostatnio otrzymały dawkę nawozu , no i nie wiem , może to było wiosną ubiegłego roku... Pewnie gdyby te nawozy stały gdzieś na wierzchu to bym o nich pamiętała. Aż poszłam zajrzec do szafki jakie to nawozy u mnie się kryją :
- Schultz Orchid Food , ponoc bardzo dobry , ale wciąż zapominam go zastosowac .
- Floramix Storczyk , cała butla nie ruszona , a termnin ważności minął.
-Zielony Dom Nawóz Naturalny Do Storczyków , poleciła mi go pani w kwiaciarni więc wzięłam, w domu dopiero doczytałam , że to guano ... zapach okropny .
-BIOHUMUS Storczyk , prawie pusta butla , więc tego zużyłam najwięcej .
andzia 17:46, 17 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Sebek napisał(a)
Piękne

Słyszałem, że cambrie są bezproblemowe, tylko krótko kwitną - dlatego nie mam - jeszcze

A cymbidium jest wymagające co do wilgoci i temperatury - dość problemowe - Twój okaz cudny - zraszasz go pewnie dość często ?


Tak Cambrie w porównaniu z innym storczykami , kwitną dośc krótko .

Cymbidium nie zraszam , ma ładne zielone liście nic nie podsycha , więc nie widzę potrzeby .
Temperaturę ma niską 15 -17 stopni w dzień w nocy o kilka stopni mniej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies