Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki andzi

bociek 18:34, 20 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Andzia, piekna kolekcja, widac, ze je kochasz z wzajemnoscia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
szefleeera 13:32, 21 sty 2012


Dołączył: 21 sty 2012
Posty: 7
te w plamki,to chyba tygrysie?są przepiękne,moje ulubione
Gardenarium 23:17, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ostatnio pooglądałam sobie piękny program, który nagrałam chyba z rok temu o tym, jak znani hodowcy storczyków z Tajwanu przenosili swoją szkółkę do zimnej Kanady.

Te wszystkie ciapuski i ciemne i plamiaste to z ich ręki wyszły. To była cudowna historia pt. Raj odnaleziony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andzia 17:25, 22 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Dendrobium Phalaenopsis 'Anna Green' marzył mi się od dawna , aż tu nagle zupełnie przypadkiem w którymś z supermarketów udało mi się go kupic , jakaż była ogromna radośc , w końcu mam swojego wymarzeńca No cóż moja radośc nie trwała zbyt długo , bo w niedługim czasie coś złego zaczęło się dziac , a to zgubił kilka kwiatów , a to z liścmi coś nie tak , bo dziwie wszystkie naraz zaczęły żółknąc . Dało mi to do myślenia , że coś robię nie tak . Wyjęłam go z donicy w celu obejrzenia korzeni i to co zobaczyłam nie było wesołym dla mnie widokiem , wszystkie korzenie zgniły w dodatku storczyk był posadzony jakimś dziwnym zbitym torfie , górna warstwa była tylko przykryta kawałkami kory . Nie wiedząc co kryje się w środku przelałam biedaka Zmieniłam mu podłoże , po jakimś czasie wypuścił nowe pseudobulwy , ładnie rósł , a ja byłam zadowolona i z nadzieją wyglądałam nowego pędu kwiatowego , aż tu nagle cała sytuacja z liścmi się powtórzyła , wszystkie zżółkły i opadły . Obecnie stoi takie bezlistne coś i nie bardzo wiem co z nim zrobic . Jakoś nie umiem się z tym wymarzeńcem dogadac










Sebek 17:42, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No cóż, mi też jeden nie chce kwitnąć - ale nie poddaje się - i on i ja

ten Twój jest piękny, oby odzyskał odpowiedni wigor
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:33, 22 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękne storczyki, a program tez oglądałam kilka razy na powtórkach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
abiko 09:34, 23 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Piękne to Twoje Dendrobium Phalaenopsis 'Anna Green'
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
andzia 16:40, 23 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198

Dziękuję za pochwały
Kolejny storczyk to też Dendrobium Phalaenopsis . W tym kolorze mam dwa egzemplarze , ładnie rosną i co roku kwitną , nie mam z nimi żadnych problemów .













Gardenarium 18:18, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podziwiam umiejętności ogrodniczki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniesia 18:53, 22 lut 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 10
Pomocy. Dostałam od swojego lubego pięknego storczyka, i już drugiego dnia zaczął marnieć. Miał co najmniej 10 małych pąków które miały jeszcze rozkwitnąć, a tu.. zupełnie uschły. Kwitnące kwiaty też powoli zaczeły usychać. Postawiłam go przy oknie od str wschodniej i postawiłam 2 naczynka z woda żeby parowała. nie podlewałam go bo ziemię ma nadal mocno wilgotną. Co robić?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies