Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki andzi

Sebek 19:24, 22 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A kiedy go dostałaś. Jeśli niedawno to może nie był zapakowany i go zmroziło. Wtedy nawet zawinięcie w papier mogło nie być skuteczne - także mogło go przemrozić...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniesia 10:22, 23 lut 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 10
Dostałam go trochę ponad tydzień temu. Ale jak to możliwe że w sklepie pięknie rośnie a już w moim domu nie.
____________________
kaisog1 13:43, 23 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przemarzł w transporcie Ze sklepu do Twoich rąk. Musiało go zawiać i daltego traci pąki i kwiaty.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kamila_blasz... 12:36, 28 paź 2012

Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 1
Wlasnie kupilam mamie Cymbodium, i zaczyna przekwitywac. Jak go doprowadzic zeby dalej kwitl? Mam odcinac kwiaty?





Gardenarium 14:58, 28 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trochę nietypowo kwitnie u Ciebie. Im cieplej w mieszkaniu, tym krócej roślina kwitnie. Ten storczyk lubi chłodno.

Gdy wszystkie kwiaty opadną, a pęd kwiatowy uschnie, wytnij go jak najniżej, ale uważaj aby nie naciąć pseudobulw. Te storczyki nie będą kwitły z tej samej pseudobulwy, dlatego muszą wyrosnąć nowe.

Po przekwitnięciu przenieś go do chłodnego i jasnego pomieszczenia do 14 stopni i przesusz. Normalnie to wystawiłabyś go w lecie na zewnątrz i nie podlewała. Przechłodziła, bo te wahania zmuszają roślinę do kwitnienia. Ale teraz idzie zima, więc nie wiem czy uda się doprowadzić go do ponownego kwitnienia bez posiadania chłodnej szklarni,gdzie mógłby przejść okres spoczynku.

Miałam kilka razy tego storczyka, jednak pomimo starań, nie udało mi się doprowadzić do powtórnego kwitnienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andzia1606 20:05, 03 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Odwiedzam Cię też Andziu, też lubię storczyki. Jak z kolejnym przyjeżdżam do domu to syn pyta, który to 45? Pozdrawiam
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies