Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Jagna 15:36, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
No a może studziienke zamaskować? Np deskami tarasowymi- zrobić cos w formie dekla z drewna, które ładniej sie wkomponuje w zieleń, można tam postawić ładną donice z kompozycja, która będzie sie zmieniała w ciagu roku. Lub też z drewna jako podwyższenie na które mozna usiąść.
W końcu zaglada sie tam nieczęsto.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Pola 15:40, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Witam Cię serdecznie, z deskami to dobry pomysł, bo rzeczywiście rzadko się tam zagląda, i właśnie wtedy donica z kompozycją, dziękuję. A co myślicie o drzewku liściasty jakim kolumnowym np. żółty buk , w rogu od stromy bramki ?
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 16:04, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas na studzienkę od telekomunikacji Witek w metalowym kątowniku zrobił przykrywę z kostki granitowej, która pokrywa się z kostką i nie widać, rączki z grubego drutu są chowane do środka i pokrywa udaje nawierzchnię, a jest pokrywą

U Ciebie też można by coś takiego zrobić, ale okrągłe będzie trudniejsze. Koniecznie coś trzeba wymyślić na to szambo. Chodzi mi o kształt tych desek nawet jakby miały by być deski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 16:09, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Tak sobie myślę, czy duża okrągła donica coś pomoże? I demontaż tego " rączki " ?
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Iwcia 16:49, 05 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Pomysł z drewnem - super! Zapożyczę go do siebie za pozwoleniem
Wydaje mi się, że jak zrobisz taki drewniany krąg, jak pisze Jagna, i na to ew. donicę to będzie bardziej estetycznie.
____________________
Mój przyszły ogród
Madzenka 17:37, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jola, na studnię zawsze można postawić kompozycję z donic o różnych rozmiarach z kompozycjami sezonowymi, wystarczy podglądać jak to robi Danusia wbrew pozorom na takiej powierzchni przedogródka można zdziałać cuda. Danusiowe bukszpany na pewno się tu udadzą i lawenda. Oba gatunki lubią słońce. Na dodatek lawendę można przycinać w piękne półkule i nawet zimą mogą pięknie wyglądać. Do tego trawy i róże i wyjdzie przedogródek cudeńko. W Danusiowym ogródku mnóstwo jest inspiracji, które możesz skopiować. Ze względu na nasłonecznienie rododendrony i hortensje mogłyby nie wytrzymać takiej patelni
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:38, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A i jeszcze gratulacje za werandę i taras dla M
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 17:47, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wokół dekla posadź obwódkę bukszpanową, ładnie ją przytnij i postaw tak jak mówią dziewczyny kilka donic, najlepiej w jednym stylu, ale różnej wielkości.
W niektórych hortensje, a w niektórych ładne hosty. Mogą też być kulki bukszpanowe.

Zamiast bukszpanu wokól dekla może też być trzemielina Emerald'n Gold też cięta. Będzie żółty wałek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:50, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wzdłuż siatki posadziłabym jednolity żywopłot, w wersji luksusowej będą to cisy cięte równiutko, a w wersji oszczędnościowej Smaragdy cięte równo górą.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 17:59, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gardenarium napisał(a)
Wzdłuż siatki posadziłabym jednolity żywopłot, w wersji luksusowej będą to cisy cięte równiutko, a w wersji oszczędnościowej Smaragdy cięte równo górą.

. Danusiu a jaki gatunek cisa ? Z donicami myślę , że tak zrobię, mam pytanie czy róże też można podsypać , ponieważ podobają mi się twoje stożki i kule to czy róże w korze mogą być.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies