Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Gardenarium 21:48, 10 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Żołte żurawki (ale nie Citronelle) będą dobre. Np. 'Lime Rickey' lub 'Electra'
Jeśli chodzi o róże to wykopałabym prostokątny dól i ustawiła na dnie tyle róż ile tylko się zmieści Jedna przy drugiej, tylko wtedy osiagniesz efekt obfitości kwiatów, ja nawet je tak przekręcam żeby łodygi były równomiernie rozłożone.
Ilości dostosuj sobie już realnie. Przyjełam 4 m a tu jest 3,5.

Jeśli szer, by wynosiła 4 m to te 4 pasy się zmieszczą.

Stożki równe.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 21:52, 10 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jeszcze raz dziękuję, wiosną będzie foto relacja. Teraz będę myśleć o moim ogrodzie z tyłu domu. Milion buziaków.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 12:23, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Masz fajną oranżerię, ja sobie mogę o niej tylko pomarzyć, a tył ogrodu wygląda dość fajnie, już tam coś jest, więc nie będziesz miała dużo roboty, jakieś fajne smaczki o gród się "wyładni".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 17:54, 11 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Moja weranda jak ją nazywam, to miejsce na które zerkałam kilka lat, ale wtedy najważniejzy był remont domu, w zeszłym roku, mój mąż zrobił werandę i teraz przyszedł czas na ogród, przedogródek już mam, więc myślę o roślinkach z tyłu ogrodu. Byle do wiosny..........
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 18:20, 17 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Danusiu zakończyłam przeglądać wątek tworzenia przez ciebie ogrodu z dwoma lustrami, to jest istne cudo, co tu dużo pisać co fachowiec to fachowiec !!!!!!!
Jeśli chodzi o mój ogród z tyłu to już chyba wiem jakie rośliny chcę posadzić, ale na razie muszę zacząć od wytyczenia linii trawnika, od tygodnia kombinuję, i ostatecznie wyszło coś takiego, ble,ble,ble
Nie wiem czy tak może być, podaję się waszej ocenie.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Sebek 19:09, 17 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie zbyt odkryłaś warzywnik. Nie myślałaś o zrobieniu jakiegoś przejścia w żywopłocie - według mnie fajnie by to wyglądało.

A altana to jest ten domek czy ma powstać taka do wypoczynku?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pola 19:14, 17 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Mam nadzieję, że posadzę żywopłot z cisów i kiedyś go zakryje, ale problem w tym, by nie zasłonić słońca. Warzywnik dopiero w planach. A domek to tylko na narzędzie, i nie wiem czy ten obecny nie będziemy zmieniać, obecny ma ze 30 lat. Na zdjęciach wyżej możesz obejrzeć.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 19:17, 17 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Sebek, ale jak teraz na to patrzę, to kurcze może masz racje ho, ho nie przyszło mi to głowy, żywopłot z cisów na całej długości i tylko furteczka dobre !!!!!
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pszczelarnia 21:01, 17 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Może być furteczka z takimi drzwiami drewnianymi w cisie. Albo różą pnącą na pergoli kwadratowej.
A z doświadczenia powiem, że ognisko tak w przejściu na widoku to nie jest dobry pomysł (ogień nie może być na przeciągu, bo nie daje nastroju); a ognisko w ogrodzie nie zawsze jest takie czyściutkie jak grill.


Pomarzyłam sobie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pola 21:12, 17 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ewo z tym ogniskiem masz racje, ono jest już w tym miejscu, od jakiegoś czasu i nie mam go gdzie przenieść, a czasem trzeba coś spalić.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies