Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :)

andziulka 17:43, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Witam moich miłych gości W pierwszej kolejności witam Szefową Ogrodowiska i gratuluję wspaniałego pomysłu zgromadzenia w jednym miejscu tylu ogrodomaniaków Witam koleżanki ogrodniczki Karolinkę i Gosię. Widzę, że większość tu zgromadzonych ma swoich pupili Cieszę się, bo dla mnie jest to duże wyzwanie. Nie mam zbyt dużego doświadczenia - 3 lata, bo tyle ma Dino, Saba 2 latka. Nasze psy biegają tylko po ogrodzie. Mają kojec, budę, ale najlepiej czują się z nami w domu Dino śpi w wiatrołapie, a Saba w gabinecie największe utrapienie jest po deszczu. Właśnie przy siatce jest wtedy fajne błotko i pieski ... nie muszę opisywać jak wyglądają potem pełno piachu w domu Właśnie planujemy coś z tym zrobić. Mąż ma zamiar ułożyć kostkę. Nie wiem na jaką szerokość. Jak myślicie, 50 cm wystarczy?
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
andziulka 17:47, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608


W kojcu zostawiliśmy trochę piasku do kopania dołków. Juz teraz mniej kopią w ogrodzie
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Mala_Mi 17:50, 13 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Właśnie przy siatce jest wtedy fajne błotko i pieski ...


Mój też mieszka w domu i po takim błotku z gliny jest nie do umycia..sąsiadki dom, ktory jest 3 metry od płota..... myje elewację...tak nabłocą
Dlatego u mnie ogrodzenie kawałka nic nie daje, bo błoto z gliny jest naokoło posesji z wyjątkiem frontu
Tak jak pisze Małgosia najlepsza jest opaska z kostki....przy okazji tępia pazurki na kostce, a nie na parkiecie. co jest bardzio wskazane u psów które mają na spacery trawnik. Moje nadwyżki kostki poszły w obramowania rabatek Na ścieżkę zdrowia było i tak za mało. Ale jest to zdecydowanie najlepszy wariant dla wszystkich zainteresowanych..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
andziulka 17:57, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Dobrze Aniu, że wspomniałaś o obrzeżach rabatek. Jak myślisz, położyć kostkę czy coś innego? Muszę coś zrobic na wiosnę, bo mam dosyć wycinania trawy
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
andziulka 18:02, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Apropo tępienia pazurków Saba je śmiesznie ogryza, a Dino ściera o beton w garażu
Masz rację Aniu, że jak będzie dużo tej kostki, to będzie naturalne ścieranie
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Mala_Mi 18:19, 13 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mądre ksiązki podają, że jak pies nie chodzi na spacery po czymś do ścierania paurków to trzeba je obcinać.... a taka opaska to rewelacja. napewno kiedyś to zrobimy.... Na szczęscie nasz staruszek i już coraz mniej biega..... chyba że z psem sąsiadki i na traktory
Fachowcy ogrodowiskowi polecą ci kanciki..... w ogrodowiskowym sklepie są takie fajne do tych celów. I faktycznie ładnie to wyglada
Ja mogę mówić tylko w swoim imieniu totalnego laika ogrodowiskowego.... że u mnie najlepiej się sprawdza kostka granitowa. Nie zachodzi glonami, nie traci koloru, jest trwała i cenowo na to samo co kostka brukowa...... mniej przerasa trawą i można żadziej robić kanciki. ja jeszcze dałam schowane obrzeże trawnikowe...ale nie wiem na ile to profesjonalne działanie...jeszcze o tym nie czytałam .......... Aż taką pedantką ogrodową nie jestem .... podejrzewam, że z braku czasu, a nie charakteru...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
andziulka 18:31, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Pewnie będzie kostka brukowa albo kanciki Kostkę zaczęłam już kłaść z tyłu za domem, więc sama nie wiem, co będzie lepsze? Do wiosny mam trochę czasu, pomyślę
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
andziulka 18:35, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608


Tak bardzo tęsknię za wiosną. Kupiłam trochę wiosny na parapet
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
an_tre 18:40, 13 lut 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
andziulka napisał(a)


Tak bardzo tęsknię za wiosną. Kupiłam trochę wiosny na parapet
Mini ogródeczek, a przegoni chandrę a jak zakwitnie reszta to będzie bajkowy ogródeczek, ślicznie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hanka_andrus 18:55, 13 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Brawo! Tyle wiosny zimą!
Na taki widok,wnet śniegi spłyną!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies