Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi

nieszka 20:50, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
O to kółko bliżej domu mi chodziło.
200 sztuk lawendy????? Ja myślałam że moje 20 cia w rządku to dużo..
Będzie super! ja strasznie lubie taki leśny klimat z sosnami i brzozami. Sama ich sporo nasadziłam a Ty zdaje się miałaś już dotowe tylko (albo aż) do uzpupełnienia innymi roślinami.
A masz tam gdzieś tyle słońca żeby ta lawenda miała jak zaszaleć z kwitnieniem?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
kraania 21:32, 18 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
nieszka zaznaczyłam na projekcie na zielono gdzie mam lawendę. Te czerwone strzałki, to miejsca gdzie mam wątpliwości czy lawenda jest dobrym pomysłem. Ta kępa (przy strzałce) przed domem już rośnie, ale kiepsko. Nie posadziłam tylko jeszce tej z tyłu działki. Reszta jest ok.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
nieszka 21:47, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ale przed domem jak porównuje zdjecia z projektem nie masz chyba za wiele cienia więc powinna rosnąć ok. Zwłaszcza że ziemię masz chyba lekką.. Może dlatego kiepsko że to z siewiek?? Ja nigdy nie siałam ale własnie sobie przeliczyłam jaką oszczędność zrobiłaś na tych dwustu sztukach.. Toż to z tysiąc złotych
A czy mi się tylko wydaje czy na projekcie nie ma tych dużych zastanych drzew? Albo skala jest duża i ja ich nie widzę
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
kraania 22:03, 18 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Akurat tam rosną kupione sadzonki, ale problemem jest chyba to, że rosną pod sosną. Do tego mokre lato i miałam problemy z jakimś grzybem, czerniały łodyżki. Myślę o wywaleniu ich stamtąd ale dam im szansę jeszcze w tym roku. Drzewa są zaznaczone na projekcie takimi czarnymi kropkami.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
andziulka 10:16, 19 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Patrząc na projekt, widzę, że to będzie wspaniały ogród !!!!!
Pozdrawiam
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Sebek 11:24, 19 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo fajny ten projekcik - mam nadzieję, że lawendy będą się sprawować świetnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kraania 20:29, 19 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Sebek napisał(a)
Bardzo fajny ten projekcik - mam nadzieję, że lawendy będą się sprawować świetnie


Sebek ja też na to liczę, że lawendy dadzą radę. Jedynie te dwa miejsca mnie martwią, a zwłaszcza to przed domem, ale zobaczymy.

pozdrawiam andziulka
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
noemi 22:12, 19 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
No i jestem z rewizytą bardzo ładnie u Ciebie masz ślicznego psa, tej samej rasy jest pies u mojej Teściowej, ale szkodnik straszny, wszystko im niszczy w ogrodzie , ale jest bardzo łagodny , a wszyscy się go boją super pomysł z tą toaletą, muszę im to podpowiedzieć , szkolą go w tym temacie, ale jest różnie .
Co do ogrodu, to masz racje co do projektu, teraz wiesz , że nie działasz na oślep, tylko jak już robicie to ma to sens, wiadomo , że dobór roślin można pozmieniać, ale sam kształt rabat nie jest przypadkowy .Dla mnie też było to bardzo ważne ... i sama robisz sadzonki !!! i siejesz z nasion!!! jestem pod wrażeniem takiego działania polecam Ci bardzo werbenę patagońska, część nasion już zebrałam a część zimuje na zewnątrz i z tych co są na dworze chyba będą lepsze nasiona, jak będziesz chciała to podeśle Ci , bo jest śliczna ...ale pewnie już ją znasz co do Limelight to koniecznie musisz ja mieć plac zabaw jest świetny ...tworzycie fajny ogród będę odwiedzać i się przyglądać
____________________
ogród magdalenka
kraania 21:06, 21 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
noemi fajnie, że do mnie zajrzałaś Na ogrodowisku pierwszy raz usłyszłam o werbenie (chyba na wątku Ogród nie tylko bukszpanowy) . Jeśli miałabyś na zbyciu nasionka to ja bardzo chętnie je przygarnę. Pomyślałam sobie, że u mnie chyba dobrze by wyglądała pomiędzy trawami przy tarasie - mam tam zaplanowaną rabatę z trawami i myślę, że to by było świetne uzupełnienie.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
EwaG 21:24, 21 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Werbena to świetny pomysł. Zobacz w wątku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1101-spotkanie-w-ogrodzie-pokazowym-u-szmitow-w-pechcinie?page=11
jak wygląda z trawami.
Wkleję Ci na zachęte jedno zdjęcie z werbeną



____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies