Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rośliny na podmokłą rabatę

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny na podmokłą rabatę

Mysia 20:04, 28 gru 2010

Dołączył: 26 gru 2010
Posty: 36
Czyli obwódka i wypełnienie pozostałej części rabaty z funkii Halcyon? (to te niebieskawe kropy i obwódka). A może już nie wsadzać host na rabacie, tylko zapełnić wolne miejsce liliowcami, a hosty Halcyon zostawić jedynie na obwódkę?

M.
Gardenarium 01:15, 29 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosia lubi liliowce, ja nieco mniej, bo po przekwitnięciu nie wyglądają za bardzo. Ja mam takie wspomnienia ze starego ogrodu. Ścinałam zawsze liście całkowice po przekwitnięciu, było pusto zanim wyrosły nowe. Hosty sa bardzie dekoracyjne długofalowo.
Myśłę, że sadząc trzeba zrobić przymiarkę, popatrzeć z różnych stron i coś postanowić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 08:17, 29 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Mnie się bardzo podoba pomysł Danusi z wypełnieniem rabaty hostami.
Pokusiłabym się tylko o jakieś ciekawsze odmiany
No ale ja jestem hostomaniaczka więc należy brac na mnie poprawkę )))

____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 09:55, 29 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też jestem maniaczką host. Nie ma z nami Mysia łatwo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mysia 10:49, 29 gru 2010

Dołączył: 26 gru 2010
Posty: 36
Nie, no proszę Was! Ja też lubię hosty, bo są piękne i bezproblemowe. Nie jestem ich znawczynią, ale mam kilka odmian w ogrodzie. Uwielbiam patrzeć jak wiosną wyrastają ich "trąbki" z ziemi i pomału się rozwijają. Takie małe cygara )) Naprawdę je lubię, tyle że odmiany mam raczej typowe: Frances Williams, Patriot i jakąś niebieską ze szpiczastymi liśćmi, ale nie pamiętam nazwy. Rosną pięknie. Także nie musicie mnie przekonywać do host ))

Ale lubię też liliowce i tu raczej Wy macie zagwozdkę ze mną

Goniu, zaproponuj mi zatem inne, ciekawsze wg Ciebie odmiany. Przecież możemy zobaczyć inne zestawienia

M.
Gardenarium 11:41, 29 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosia pokaż jakiegoś liliowca.

Ja mam takie tylko, subtelny kremowy



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 13:10, 29 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Bardzo proszę










____________________
Małgosia mój zielony świat
Mysia 14:56, 29 gru 2010

Dołączył: 26 gru 2010
Posty: 36
Fajnie, Goniak! U Ciebie w pobliżu liliowców też rośnie ligustr. Ja chyba właśnie się z nim rozstanę, bo co roku u mnie wymarza. Owszem pięknie odbija, jest bardzo dzielny, ale co roku zaczynamy od nowa

Ja mam odmiany: „Prairy Charmer”:

"Wine Festival":

"Crimson Pirate":

i "Pale Rider":

Swoich zdjęć się nie dochowałam, ale notuję co kupuję (od jakiegoś czasu ))

M.
Mysia 14:59, 29 gru 2010

Dołączył: 26 gru 2010
Posty: 36
No i jak tu się oprzeć takim pięknotom? Dlatego chcę im znaleźć dobre miejsce. Myślę, że na tej rabacie naprawdę będzie im wygodnie. Tylko trzeba im jeszcze zapewnić dobrą oprawę. Dlatego poprosiłam o pomoc, bo samej trudno coś wymyślić, a co dwie (albo i więcej) głowy to nie jedna ))

M.

goniak 15:22, 29 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
U mnie z ligustrem sytuacja wygląda identycznie (
Na szczęście rośnie w głębi rabaty i nie rzuca sie mocno w oczy.
Przy okazji znalazłam kilka host .

June Fever




Summer Breeze



Saint Paul




Dancing Queen



____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies