Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Bodziszki - Geranium

Pokaż wątki Pokaż posty

Bodziszki - Geranium

MariuszG 23:08, 16 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Marzeno, nie wiem jakiego dokładnie bodziszka posiadasz w swoim ogrodzie, ale ja swoje Geranium Renardii i Geranium macrorrhizum rozmnażam w sierpniu. Wykopuję całą kępę, rozrywam odrosty na małe kawałki, tak, żeby każdy zawierał "rozetkę" z liśćmi i chociaż odrobię korzenia. Potem każdy kawałek sadzę do oddzielnej doniczki (ja sadziłem do P9) i przez zimę trzymam w tunelu foliowym obsypane ziemią. W ten sposób rozmnażam też żurawki. Ukorzeniają się wszystkie rośliny.
To zdjęcia z marca:



Zeszłoroczne sadzonki już w ogrodzie:



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
KasiaBawaria 13:24, 30 maj 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czy ta rrozowa roslina z przodu, to tez bodziszek?Moze ktos rozpozna jaka odmiana?Chcialabym cos podobnego do zestawienia z szalwia.
http://www.ogrodowisko.pl/uploads/photo/upload/20326/medium_IMG_6960-001.JPG
____________________
Zapraszam na kawe
MariuszG 21:42, 30 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Kasiu, jeśli chodzi o roślinę w prawym dolnym rogu, tuż nad napisem "Ogrodowisko" to może być Geranium oxonianum 'Katherine Adele'. Mam go u siebie, powinien mieć żółtozielone listki z rumieńcem, ale tak wyglądał będzie jedynie w słońcu. Mój rośnie w cieniu, przez co w maju, po rozwoju liści krzewów i drzew z zieleniał. Jeśli szukasz bodziszka rosnącego na zdjęciu tuż obok ula, to dla mnie wygląda on jak różowa odmiana bodziszka oksfordzkiego.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
KasiaBawaria 08:05, 31 maj 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mariusz, chodzi mi o tego rozowego, po lewej stronie, przy zoltym kwiatku, prrzed szalwia czyli oksfordzki?
____________________
Zapraszam na kawe
MariuszG 11:06, 31 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Kasiu, mnie się tak zdaje, że to właśnie jakaś różowa odmiana oksfordzkiego . Myślę, że bodziszki są na tyle podobne do siebie, że podobny efekt jak na zdjęciu uzyskasz sadząc jakąkolwiek różową odmianę bodziszka oksfordzkiego .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
KasiaBawaria 07:28, 01 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mariusz, ok.Zamowione. Tylko chyba nie wszystkie odmiany sa jednakowo ekspansywne?
____________________
Zapraszam na kawe
MariuszG 08:38, 01 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Kurczę, nie wiem . Mam jedną odmianę bodziszka oksfordzkiego i nie zauważyłem, żeby rosła szybciej od pozostałych gatunków bodziszków. Raczej jest zgrabną niewysoką kępką . Powiem szczerze, że nie wiem jak z jego ekspansywnością. Najsilniej rozrasta się bodziszek korzeniasty. Bodziszek żałobny bardzo się wysiewa, a pozostałe, które mam u siebie są bardzo grzeczne .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
KasiaBawaria 07:09, 02 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Byly oksfordzki tez jest grzeczny? To mnie uspokoiles.Bo mam jednego korrzeniowego i z jednego miejsca sie go pozbyc nie moge od 6 lat
____________________
Zapraszam na kawe
MariuszG 08:32, 02 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
O to z oksfordzkimi nie powinno być takiego problemu.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Anitka 12:36, 06 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Bodziszek żałobny 'Sambor' w drugim roku po posadzeniu - kwitnie już czwarty tydzień.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies