Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Bodziszki - Geranium

Pokaż wątki Pokaż posty

Bodziszki - Geranium

ele2001 15:47, 02 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
A już mam to "rozanne" wystarczyło przejrzeć dokładniej posty
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
klarysa 17:24, 02 sty 2012

Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 52
Piękne bodziszki pokazujecie.

Też mam kilka. Zauroczyły mnie w ubiegłym sezonie.
Na początek dwa "niezniszczalne" chyba i bardzo ekspansywne.
Korzeniasty (usuwam przyrosty w ilościach hurtowych) i krwisty (delikatny i b. długo kwitnie)




Krwisty




Żałobny 'Sambor' (ma niesamowity kolor kwiatów)





Bodziszek Richardsona.


Bodziszek Renarda



Bodziszek pełny chyba himalajski Plenum



Ten zakupiony w ciemno. U mnie nn. Może ktoś go rozpozna. Bedę wdzięczna.


To świetne rośliny zadarniające, przynajmniej te zwyklejsze odmiany.
Lubię je w towarzystwie róż.
____________________
bogumila 12:55, 13 cze 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Bodziszek żałobny [mam go od Joku].
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
barbara_kraj... 21:38, 21 cze 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bodziszek rozłogowy




korzeniasty


wielkokwiatowy


____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
malgosia55 14:46, 22 cze 2012

Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 1
Znalazłam w terenie w ogrodzie kwiatek o liściach podobnych do bodziszka, wzniesionych do ok 70 cm kwiatostanach zakończonych ciemno żółtych lub asno pomarańczowych kwiatach, średnicy ok. 3-4 cm z wyraźnie widocznymi pręcikami . Nie wiem co to za roślina, nie mogę znaleźć w bodziszkach. Niestety nie zrobiłam zdjęcia. Bardzo mi się podobał i chciałabym do swojego ogrodu. Proszę o pomoc.
Ozz 14:28, 25 cze 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
U nas potrafi zarosnąć nawet placki pod orzechami włoskimi!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Sebek 12:49, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
malgosia55 napisał(a)
Znalazłam w terenie w ogrodzie kwiatek o liściach podobnych do bodziszka, wzniesionych do ok 70 cm kwiatostanach zakończonych ciemno żółtych lub asno pomarańczowych kwiatach, średnicy ok. 3-4 cm z wyraźnie widocznymi pręcikami . Nie wiem co to za roślina, nie mogę znaleźć w bodziszkach. Niestety nie zrobiłam zdjęcia. Bardzo mi się podobał i chciałabym do swojego ogrodu. Proszę o pomoc.


Małgosiu - to zrób koniecznie zdjęcie, bo bez niego trudno zgadnąć...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ell 07:31, 29 wrz 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Gardenarium 23:19, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgosia55 napisał(a)
Znalazłam w terenie w ogrodzie kwiatek o liściach podobnych do bodziszka, wzniesionych do ok 70 cm kwiatostanach zakończonych ciemno żółtych lub asno pomarańczowych kwiatach, średnicy ok. 3-4 cm z wyraźnie widocznymi pręcikami . Nie wiem co to za roślina, nie mogę znaleźć w bodziszkach. Niestety nie zrobiłam zdjęcia. Bardzo mi się podobał i chciałabym do swojego ogrodu. Proszę o pomoc.


To może być kuklik.

Zdjęcia zobacz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaGreen 19:03, 09 sty 2013

Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 9
Danusiu, wg. wszelkich informacji książkowych Bodziszek jest byliną okrywową. Sama na żywo nigdy nie widziałam większych powierzchni porośniętych tą rośliną. Czy rzeczywiście spełnia ona funkcję okrywową zagłuszając chwasty. Jeśli tak to jakie odmiany poleciłabyś - aby nie mieć problemu z chwastami. Czy dobrze porośnięta powierzchnia rzeczywiście nie wymaga odchwaszczania?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

PS. To samo dotyczyłoby innych bylin, które uchodzą za okrywowe, np. salvia neorosa. Czy gęsto posadzone faktycznie uchronią glebę przed zachwaszczeniem?

Dziękuję
MartaGreen
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies